Brak menu wyboru Windows'a po Instalacji Win 8 Cp

Opisze to krótko i zrozumiale.

Więc tak niedawno instalowałem Windowsa 8 Developer Previev. Przed instalacją miałem Windowsa 7. Wszystko się pomyślnie zainstalowało przy uruchamianiu był wybór Windowsa którego chce uruchomić 7 lub 8 Developer.

Po niedługim czasie usunąłem po prostu folder z Win 8 i spowrotem się uruchamiał się Windows 7

Niedawno ukazała się wersja Windowsa 8 C.P (zainstalowałem ją tak jak wersję developer) wszystko poszło zgodnie z planem tylko była jedna wada. Nie ma wyboru Windowsa przy uruchamianiu. Windows 7 jest na osobnej partycji i Windows 8 też co zrobić żeby te menu się pokazało lub jak odinstalować Windowsa 8 tak aby nie uszkodzić danych i przywrócić stary system:

Podkreślam , że Windows 7 i Windows 8 nie są na tej samej partycjii.

Win 7 jest na C

Win 8 jest na D

Bardziej zależało by mi na menu wyboru Windowsa z góry dzięki za pomoc

Boot z płytki w8, wybierz język, kliknij dalej, wybierz ‘repair computer’ (na dole).

Kliknij repair / advenced / command

Wpisz tam bootrec /RebuildBdc.

Jeśli nie zadziała (nie wyświetli się menu wyboru systemu), jak wyżej z tym że wpisz przed rebuild:

bootrec /FixBoot

bootrec /FixMbr

A co do samej przyczyny, pewnie użyłeś syfu tylko easybdc to wywalenia dv z bootmenu :slight_smile:

Ok dzięki za pomoc menu się pojawiło. A teraz takie pytanie jak usunę z dysku Windowsa 8 (katalog z nim) to czy domyślnie się będzie Win 7 uruchamiać ?

Nie, będziesz miał dwie możliwości:

-menu wyboru systemu. W takim wypadku należy wejść z poziomu 7 w msconfig (win+r > msconfig), w zakładce rozruch masz wpisy systemów. Powinieneś usunąć 8.

-błąd bootowania (wpis rozruchowy był na partycji, którą ty sformatowałeś), to tylko domniemanie nie znam na tyle dobrze win8 by ogarnąć gdzie te wpisy się po jego instalacji tworzą, w takim wypadku zrobisz jak wyżej, jednak że z płytki win7 (z mbr i boot) :slight_smile:

Jednak nie jest dobrze po wpisaniu komendy bootrec /rebuildbcd wszytsko było dobrze pojawiło sie menu wyboru wybrałem Windowsa 7 i normalnie się uruchomił.Po restarcie windowsa nie ładuje się żaden Windows ani nie pojawia się menu wyboru Windowsa tylko zamiast tego pojawia się:

Windows Recovery Enviroment

Yot PC needs to be repaired

File: \Boot\BCD

Error code: 0xc000000f

You’ll need to use the recovery tools on your installation media.

Edit: Gdy byłem jeszcze na Windowsie 7 po zrobienu menu wyboru wpisałem komendę msconfig weszłem w boot.ini i nie było tam żądnego wpisu uruchomiłem ponownie komputer i pojawia sie tan błąd który opisałem powyżej.

To tylko beta, konsola odzyskiwania widać nie działa jak powinna. Spróbuj jeszcze raz, kolejno:

Następnie pokaż wpisy z w/w zakładki msconfig. Spróbuj ponownie uruchomić system. Jeśli znów będzie to samo, niestety konsola odzyskiwania ma problemy z działaniem (sam nie mam jak jej na vm przetestować, pewnie to jakiś bug jak w becie). Sprawdź czy po wejściu w win8 występuje to samo. Zrób to samo z poziomu cd win7, ja jeszcze nad tym pomyślę :slight_smile:

Ok więc uruchomiłem na nowo płytę z Win 8 weszłem w repair wpisałem komendę:

bootrec /rebuild bdc

Nie wpisywałem fix mbr i bdc.Pojawiło się menu wyboru wybrałem Windows 7 uruchomił się normalnie. Weszłem w msconfig następnie w rozruch i nie wiem jakim cudem ale nagle pojawiły się wpisy:

Windows 7 Ultimate

Windows 8 ConsumerPreviev

Usunąłem już Windows 8 z Rozruchu (wpis). Wpis z Windows 7 Ultimate ustawiłem jak domyślny uruchomiłem ponownie komputer i normalnie uruchamia się Windows 7 bez żadnego menu.Teraz wystarczy , że usunę katalogi Windows 8 z dysku i wszystko powinno działać tak jak poprzednio.

Dzięki za pomoc.

To w końcu ty chciałeś wpisy menu wyboru systemu, czy usunąć win8 …

Chodziło o menu wyboru. Ale gdy już weszłem do Windowsa 7 poraz drugi (po naprawieniu menu) to stwierdziłem , że usunę Windows’a 8. I gdybym chciał znów zainstalować Win 8 na nowo i nie pojawiło by się menu to wiem jak je zrobić/przywrócić .

A co do Win 8 to jest to moim zdaniem jest on przystosowany do urządzeń z ekranami dotykowymi niż do zwykłych laptopów (myszką też się da sterować). Ogólnie Windows 8 nie jest wolny ale strasznie nie podoba mi się nowy interfejs i to , że usunęli Menu Start (z tego co pamiętam to w Developer previev było takie małe menu start). Wyłączanie komputera też sprawia problem trzeba wejść w

1.W ustawienia z ekranu głównego (są one na takim pasku z prawej strony a , żeby otworzyć pasek to trzeba najechać myszką na prawą stronę ekranu i otworzy się taki mały pasek)

2.Opcje

3.ShutDown/Restart

Natiomiast w Win 7 wystarczy wejść w Start i kliknąć zamknij. Z tego co widzę to Microsoft utrudnia coraz bardziej życie.