Brak midi na stronie


(Berenika57) #1

Witam. Od pewnego czasu, mam problem z usłyszeniem midi na niektórych stronach np. z wierszami, gdzie w poszczególnych kategoriach, przy lekturze wierszy, towarzyszyła mi stosowna muzyczka, tak samo na ulubionej stronie z kartkami, gdzie do każdej z nich brzmiało odpowiednio dobrane midi... Co może przyczyną, że owe midy pewnego dnia nagle "zamilkły? Korzystam z przeglądarki IE 9 w WINDOWS 7.

Pozdrawiam, Berenika57


(floyd) #2

Podaj przykład takiej strony, to się zobaczy w czym problem. Midi na stronach najczęściej jest odtwarzane jest przez wtyczki: Windows Media Player albo QuickTime.


(Piotrkijak) #3

Tak swoją drogą, to wymień IE na Firefox, Google Chrome, Operę, lub inną przeglądarkę, bo IE pod względem zabezpieczeń to jest badziew jakich mało.


(floyd) #4

Płacą ci za takie dodatkowe porady które zresztą nie mają wiele wspólnego z prawdą?


#5

Berenika57 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Berenika57) #6

Dziękuję pięknie za odpowiedzi. Jedna ze stron, na której nie słychać midi (a powinno) to: http://www.samre.info/menu.html (np. w kategorii KARTKI). Poza tym, mimo wszystko, chciałabym w dalszym ciągu korzystać z wyszukiwarki IE 9.

Pozdrawiam serdecznie, Berenika57


(Piotrkijak) #7

Berenika57 , ok, jak chcesz. Chociaż uważam, źe popełniasz błąd mając swoje bezpieczeństwo w głębokim poważaniu, bo na to wychodzi, skoro wybierasz mniej bezpieczną przeglądarkę od pozostałych...


(floyd) #8

(Piotrkijak) #9

U mnie jest na IE dźwięk na podanej stronie, czyli przeglądarka obsługuje bgsound...


(Berenika57) #10

Na podanej stronce przez floyd, midi się nie otwierają, jedynie przedstawione tam stacje radiowe. A jak wygląda to np. na stronie: http://brogor.ovh.org/poetica.html - co tam ma otwiera midi (w poszczególnych kategorich wierszy ma być inny)?


(floyd) #11

Na tej stronie[urlhttp] pliki midi są odtwarzane tak samo jak na tej poprzedniej. Jeżeli na tej stronie którą ci zaproponowałem odtwarzane są stacje radiowe, a pliki midi nie, to znaczy, że z Twoim odtwarzaczem: 'Windows Media Player' jest coś nie tak. Ciekawe bo zarówno pliki midi jak i stacje radiowe są odtwarzane przez ten sam odtwarzacz. Może ponownie przeinstalować ten odtwarzacz?

Pozdrawiam Gliwice. :slight_smile:


(Berenika57) #12

Dziękuję pięknie za odpowiedź, FLOYD, i za pozdrowienia. Zainstalowałam sobie Ouick Timera i ten odtwarzacz otwiera midi na obu podanych przeze mnie stronach, ale za pomocą Google Chrome, z której korzystam doraźnie. Dziękuję za wszystkie rady i podpowiedzi. A co do tego uszkodzonego odtwarzacza WMP - to może zainstalować sobie, jego najnowszą wersję (12), by i on te midi otwierał? Pozdrawiam serdecznie, raz jeszcze.

Berenika57

-- Dodane 28.05.2011 (So) 19:08 --

Może ponownie przeinstalować ten odtwarzacz?

(Chodzi o Windows Media Player 12) Tylko jak to zrobić?