Brak miejsca na dysku C

Nagle bez powodu komputer informuje mnie, że wyczerpuje się miejsce na dysku C, że zostało ok 120MB, potem że miejsca jest krytycznie mało 14MB, podczas gdy ja używam tylko przeglądarki. Przeskanowałam komputer Ad-aware i McAfee ale nic one nie znalazły, żadnych wirusów itp. Na dysku C mam 14,8 GB. Gdy sprawdzam po kolei ile miejsca co zajmuje ( np. Program Files 631 MB, Windows 787 MB) to wychodzi mi niecałe 1,5 GB. Ale gdy klikam na C we właściwościach podaje mi, że 14,8 GB jest zajęte, a tyko 32 KB wolne. Komputer zrestartował się, a McAfee wyskoczył z informacją, że brakuje mi “Active Shield” cokolwiek to jest. Poradźcie mi, co mam zrobić? Mój komputer był ostatnio mułowaty więc skorzystałam z programu WinSpeedUp co wyraźnie przyśpieszyło jego pracę. Ale chyba użycie tego programu nie jest przyczyną moich kłopotów teraz? Co zrobić?

Włącz pliki ukryte i zobacz ile ci zajmują. Zdefragmentuj dysk :!: :!: :!:

czy używasz jakiegoś programu do pobierania plików? ja podczas pracy z dc++ miałem 2 razy taki sam problem. pobrał się coś w rodzaju fake pliku , wtedy miałem 5 gb wolnego miejsca a po chwili pisało że mam tylko 120 mb wolnej przestrzeni. usunołem z pobierania dany plik i było ok.

ja tez bym radzil zdefragmentowac dysk

Ile miejsca zajmuje plik w katalogu ukrytym “System Volume Information” ??

:okulary:

Przed tym zabiegiem usuń zbędne pliki z dysku programem Odkurzacz 9.3.08.05.430 Professional

miałem podobnie zrób tak:

uruchom> cmd.exe >wpisz> rd/s/q c:\recycler enter

i tak po koleji z każdą partycją

Mam tylko jeden ukryty plik _RESTORE który zajmuje 13,5 GB! !!

Nie umiem uruchomić cdm.exe, więc zdefragmentuję dysk.

Dzięki wszystkim,

Saba

Złączono Posta : 11.08.2005 (Czw) 20:10

Oh, sorry, mam na myśli jak powyżej cmd.exe

wystarczy wcisnac start, wybrac uruchom, wpisac cmd i nacisnac ok, po czym uruchomi sie cmd.exe :slight_smile:

Saba a masz Nortona jak tak to zrób tak

1.JPG

2.JPG

w tym się zbiera pełno śmieci.