Brak miejsca na dysku C


(Misqfryc) #1

Witam

Od jakiegoś czasu maleje mi notorycznie wolne miejsce na dysku C. W pewnym momencie jest 100mega a po chwili juz zero. Skanowałem nodem -nie wykrył żadnych wirusów. Rejestr wyczyszczony jak i niepotrzebne pliki Easy Cleanerem.

Logi- http://wklejto.pl/96607

Proszę o pomoc


(Karski Karol) #2

Może przeczyść pliki tymaczasowe, kosz i inne pliki po Servis Packach. U mnie takie działania zwalniają nawet 10GB dysku.


(Acorus) #3

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(krzych5610) #4

Proponuję zapoznać się z możliwościami programu "Odkurzacz" - http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,P ... 12322.html, w tym zakresie.


Wykonać procedurę czyszczenia całego PC.

W trakcie instalacji programu zaznaczyć:

  • aktualizacja automatyczna

  • czyść partycje C:\, D ..E.itd..

  • automatycznie usuwaj / robi backup /

  • szybkie czyszczenie dysku.

Zaznaczyć dodatkowo / na pulpit

  • menedżer rejestru

  • monitor porzuconych folderów

Przed uruchomieniem procedury czyszczenia należy wyłączyć przeglądarki internetowe i komunikatory...

Po zainstalowaniu program rozpoczyna od:

1 - uruchomienia procedury szybkiego czyszczenia dysku, wykona też aktualizację swojej bazy.

2 - odkurzacz - dokładne czyszczenie całego dysku wszystkich partycji. Śmieci są katalogowane w ..Odkurzacz\backup\, można je z tego miejsca usunąć w każdej chwili.

3 - uruchomić - Menedżer Rejestru / start

a / Konfiguracja programów

b / Zainstalowane programy

c / Rozszerzenia programów

d / Autostart programów ( w auto-starcie pozostawić tylko niezbędne i te które naprawdę muszą startować razem z systemem )

Aktywujemy kolejno i wykonujemy procedurę czyszczenia, wszystko co zbędne ( śmieci ) zostanie podświetlone na szaro, po zaznaczeniu ( zaptaszkować / usuń ) przeniesione do ...Odkurzacz/backup.

Program usuwa bardzo dokładnie, wylatują nawet śmieci pozostawiane przy aktualizacjach systemu, niepotrzebne języki i itd.

Dostępne są też 2 tryby menu kontekstowego i analiza łańcuchów CLSID.

4 - Monitor porzuconych folderów

  • Start i jak poprzednio

Procedura czyszczenia może trwać dosyć długo.

To co zostało podświetlone na szaro usuwać bez obaw


(Misqfryc) #5

ok

do tej pory zrobione:

przeskanowałem programem Malwarebytes Anti Malware ( kilka mi znalazł robaków)

zrobiłem również to o co prosił acorus

plik po restarcie kompa http://wklejto.pl/96618

oraz nowy log http://wklejto.pl/96619

pomogło trochę-zyskałem 100 mega na C, ale czasami sam z siebie tak skacze na np 150 mega by po chwili spaść na kilka mega albo zero


(Acorus) #6

Kto Ci taką malutką partycję systemową zakładał.

Drive C: | 7,72 Gb Total Space | 0,15 Gb Free Space | 1,98% Space Free | Partition Type: NTFS

Przeanalizuj dysk aplikacją SpaceSniffer >>http://www.uderzo.it.../space_sniffer/ i zobacz co zajmuje Ci miejsce na dysku.


(Misqfryc) #7

kamil10506 na C mam za mało miejsca żeby wykonać prawidłową defragmentacje. Wyczyściłem wszystko cccleanerem zrobiłem co pisał acorus pozwoliło mi to zyskać te 100 mega ale po kilku minutach widzę ze mi już spadło o 10 a nic nie ściągam. Zainstalowałem polecany program spacesniffer ale szczerze nie wiem na co patrzec:) wondows zajmuje 5.8 mega system 1.3 i trzecia rubryka "config" zajmuje 561,4 Mb oraz tam z boku podziały na program files itp


(Misqfryc) #8

dysk mam wdc wd800jd 80 giga, to komp w moim domu rodzinnym akurat jestem na święta to się trochę nim bawię żeby "coś" z nim zrobić. Na chwile obecna mam te ponad 100 mega wolnego miejsca ale spada pojemność co jakiś czas. Wiem ze trochę przewalone ze C ma tylko 7 giga. Chciałem to rozwiązać bez formatowania ale widzę ze raczej się bez tego nie obejdzie.


(Spandau) #9

Czy to zostało zrobione?

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja


(Misqfryc) #10

tak już od dawna mam to wyłączone


(krzych5610) #11

Sądząc po pojemności dysku, jest to model, który może pamiętać IE6. Mozilla Firefox 3 to też nie nowość.

  1. W ustawieniach IE zmniejszyć czas przechowywania danych w historii do max 2 dni. Uruchomić procedurę czyszczenia.

  2. Zaktualizować Mozilla Firefox do najnowszej wersji - 4.

  3. Narzędzia / Opcje / Prywatność // Będzie używał ustawień użytkownika //Zaznaczyć - czyść historię podczas zamykania programu Firefox. Pozostałe wg uznania.


(Misqfryc) #12

w IE zrobiłem to co napisano dwa posty wyżej. Mozzila 4 jest konieczna pomoże mi w czymś? Spotykam się raczej z opinia ze jest ok jak najbardziej tylko minusem jest jej szybkość. Na chwile obecna już nie mam tych 100 mega co koło południa wywalczyłem spadło mi na 30 mega. te same czynności nic już nie dają. Jakieś inne pomysły?


(krzych5610) #13

Proponuję wykonać procedurę czyszczenia za pomocą programu Odkurzacz. Post powyżej. Zainstaluj na partycję o większej pojemności. Po restarcie usuń zawartość D:/Odkurzacz/Backup.

Co do Mozila-Firefox 4, to jest opisany sposób przyspieszenia - http://cserwerek.pl/topic/15619-jak-prz ... 10-sekund/


(Misqfryc) #14

wiem ze mam za mała partycje jak czas mi pozwoli będę się z tym bawił. Zainstaluje również ten odkurzacz. Tylko zastanawia mnie jedno-czemu to wolne miejsce spada tak szybko? nawet w ciągu 5 min potrafiło spaść o kilkadziesiąt mega.


(darek_d) #15

Proponuję odkurzacz i funkcję "monitor porzuconych folderów" - u mnie po pierwszym zastosowaniu uwolnił 4GB (przy partycji c - 30GB). Najwięcej zbędnych folderów pozostaje po aktualizacjach Windowsa


(krzych5610) #16

Zapoznaj się z tym tematem - zmiana rozmiaru partycji Windows - Program EASEUS Partition jest bezpłatnym narzędziem, który umożliwia zmianę rozmiaru, przemieszczanie partycji dyskowych bez utraty danych.

http://www.porady.org/zmiana-rozmiaru-p ... -vista-xp/

Partycję C ( 7,7 GB ) proponuję zwiększyć do 15 GB.


(Misqfryc) #17

dziś jeszcze się tym zajmę-partycjami i tym programem odkurzacz. Wspomnę tylko że codzienne czyszczenie cleanerem nie pomaga niekiedy. Owszem wczoraj pomogło ale wieczorem dalej miałem z 10 mega i ponowne czyszczenie nic nie dało. Tego problemu nie było od początku. Komp ma już kilka lat i zawsze miał na C te 7 giga i było ok. Od niedawna zaczęła ta pojemność skakać. Może jak zwiększę tą partycje do dajmy na to 10 giga skąd pewność ze nie będzie nadal zjeżdżać do zera? nom ale to sprawa na później dziś zajmę się partycją i odkurzaczem.


(szymon189) #18

Tym programem powinieneś z defragmentować partycję nawet przy małej wolnej przestrzeni.