Brak miejsca na dysku

Od trzech tygodni miejsce na dysku C (winows) wacha sie od 5kb do 200 mgb. nod niczego nie wykryl, zainstalowany niedawno avast takze. ktos mial podobny problem i moze mi pomoc ?

Zobacz:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=119342

Dla wykluczenia syfu wklej log z ComboFix. Aby zrobić w nim log należy go uruchomić => nacisnąć klawisz Y => czekać cierpliwie i log powinien być w formie pliku .txt o nazwie combofix na partycji C.

Polecam lekturę i zastosowanie się “Optymalizacja i odchudzanie Windows XP” http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

A jeśli i zawarte tam porady nie pomogą to:

  1. Wejdź w Panel sterowania i opcje zasilania. Następnie wejdź w zakładkę hibernacja i odznacz kwadracik obok “Włącz hibernację” (jeśli nie masz zwyczaju zostawiania włączonego kompa) . Sporo pomoże na Twój problem.

  2. Włącz czyszczenie pamięci podręcznej przy zamykaniu systemu Windows (sporo wydłuża czas zamykania, ale bardzo pomaga na problem taki jak Twój. Aby włączyć tą usługę:

Uruchamiasz Edytor Rejestru poprzez Start=>Uruchom=>regedit.exe

Po tym rozwijasz kolejno klucze: HKEY_LOCAL_MACHINE=>SYSTEM=>=>CurrentControllSet=>Control=>Session Manager=> Memory Managment.

W kluczu Memory managment odnajdujesz Wartośc o nazwie ClearPageFileAtShutdown, klikasz na niej dwukrotnie lewym przyciskiem myszy. W nowym oknie, które sie ukazało w polu pod Dane wartości: wpisujesz: 1 i klikasz OK to rozwiązanie działa najlepiej w komputerach z małą ilością RAM-u (512 i mniej MB)

adam: nie mam najmniejszego pojecia o co chodzi, ale dziekuje za pomoc. sciagnalem program a on zmienil ustawienia zegara i powiedzial zebym tego po nim nie poprawial.

kombersista: dziekuje za wysilek ale podajesz mi typowe tipy przydatne przy zapchaniu sie kompa, zbyt duzej liczbie plikow, starej maszynie.

wedlug mnie do czynienia mamy z dosc dziwnym wirusem ktory pozera do minimum miejsce na dysku. przeczesze wszystko jeszcze raz i zobacze jak wyglada sytuacja. dziekuje za pomoc.

edit: musz przyznac adam ze jestem pod duzym wrazeniem. na “C” jest 1,47 gb i sadze ze tak zostanie. dziwny program do tej pory nie wiem co sie stalo z komputerem. zrestartowal sie, potem odpalil z wlaczonym notatnikiem a nastepnie dzialal.

:slight_smile:

Instrukcja do Combofix-a - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654