Brak miejsca na dysku

Witam co moge usunąć z mojego dysku C,ponieważ mam mało miejsca a napewno jest tam sporo zbędnych programów

Programy:

AGEIA Technologies

ATI Technologies

AVAST Software

CCleaner

Common Files

Adobe

DESIGNER

Enterbrain

Hewlett-Packard

HP

INCA Shared

InstallShield

Java

Microsoft Shared

MSSoap

Nero

ODBC

Services

Skype

SpeechEngines

System

Wise Installation Wizard

Google

Intel

Messenger

Microsoft Office

Microsoft XNA

Microsoft .NET

Mozilla Firefox

MSBulid

MSECache

MSXML 4.0

NCH Software

NetMeeting

Pando Networks

Realtek

Reference Assemblies

Usługi online

VID_0E8F&PID_0003

VideoLAN

Viewpoint

Czy ktoś by był chętny wypisać mi te które są zbędne i tylko zajmują mi bezcenne miejsce.

Napisz lepiej których z tych używasz :lol:

Ogranicz rozmiar kosza, kosz-> prawoklik->właściwości

Usuń stare punkty Przywracania Systemu + ogranicz miejsce zarezerwowane dla nich.

Wypisz wszystkie które mogę usunąć nawet te których używam :smiley:

masz jakieś inne partycje z wolnym miejsce i ile GB ma dysk C

zainstaluj program odkrzuacz na dysku D: i przeskanuj system szybkim i normalnym czyszczeniem

Mam 4 partycje a dysk C ma tylko 20GB

mało ja bym dał mu jeszcze z 10GB od innej partycji

A jak dodać mu te 10GB?

najpierw pasowało by się dowiedzieć czy posiadasz tyle miejsca

panel sterownia->narzędzia administracyjne->Zarządzanie komputerem->zarządzie dyskiem->i zdjęcie do nas

94205997.png

Zdjęcie

mówisz że masz mało miejsca a masz 8GB wolnego miejsca na C:

Sam system zajmuje 10 GB.Wolne miejsce na dysku powinno wynosić ok.15 % jego pojemności.To partycja 20 GB, system musi mieć przynajmniej z 10GB wolnego miejsca żeby się nie fragmentował i nie żużlił godzinami. :wink:

Dodane sobota, 3 listopada 2012, 22:54

Wiele programów zamiast w katalogu C:\WINDOWS\Temp lub C:\Documents and Settings\User\Ustawienia lokalne\Temp tworzy pliki tymczasowe w swoich katalogach.

Czasami taki program może znaleźć nawet 4 ,06 GB śmieci, ale to zależy od wielu czynników (nie tylko od tego jak często czyszczę śmieci, ale też od tego jak dużo śmieci tworzą różne programy.

00080426636951384103_thumb.jpg

15% to nie 10GB z 20GB tylko 3GB

nie wie mpo co zrobiłeś taką ogromną partycję na programy(jeżeli ja zapełnisz nawet w 50% to komp i tak będzie mułowaty-chyba że to fotoshop albo coś do filmów)

ja bym przeniósł 10 GB z partycji programy

W systemie są różne tempy

a)systemowy

b)od instalacji aplikcaji

c)chyba jeszcze jakiś

To co pokazałeś to są śmieci po instalacyjne.Zaktualizuj go do końca i przeczyść programem odkurzacz skasuje wszystkie kopie zapasowe od aktualizacji i przeczyści wszystkie tempy.

Ja na XP zalecam wielkość 25GB nawet jeśli będzie tam 15GB wolnego miejsca ponieważ nie wiadomo czy ta 2 osob anie zainstaluje czegoś tam i spadnie wolne miejsce.

PS jak chcesz odzyskać 2xilość ramu miejsca na dysku to wyłącz plik hibernacji i stronicowania(stronicowania nie zalecam jak masz mniej niż 3GB ramu)