Brak miejsca na karcie

Sprawa wygląda tak:

Posiadam SE Neo V z Androidem 4.0.4. Nie mam zainstalowanych specjalnie dużo aplikacji, zdjęć mam tylko parę, ciut więcej mam trochę muzyki ale wagą też nie przekracza to 90 MB. Nie wykorzystuję telefonu jako przenośnika danych więc nic na niego z kompa nie zgrywam. A mimo to, na karcie 2 GB nie ma miejsca. Patrząc na zakładkę “Pamięć” w opcjach to widzę, że wszystkie apki, zdjęcia itp. zajmują około 200 MB. Mimo to w wolnych miejscach mam napisane, że mam tylko parę KB. Zatem się pytam - gdzie jest reszta wolnego miejsca?

A pro po jeszcze braku miejsca - usunąłem niedawno parę plików muzycznych. po tym zabiegu miałem 13 MB że się tak wyrażę “pustej przestrzeni”. Gdy zrestartowałem telefon to pokazało mi, że nie mam wolnego miejsca. O co biega?

Wyjmij kartę z telefonu i podłącz do komputera i zobacz co na niej jest. Możliwe, że wiele aplikacji instalujesz na karcie pamięci a nie w telefonie i dlatego taki efekt.

No tak, aplikacje instalują się na karcie ale to jest tylko 100 MB. Nie wiem zatem czemu nie mam miejsca na SD.