Brak miejsca na kopię zapasową

Witam.

Nie testowałem tego jeszcze od początku zainstalowania 7, więc mnie ochota naszła na to.

Mianowicie chodzi o wykonywanie kopii zapasowych. Win 7 sam mi zawołał o to, wyświetlił wszystko pięknie co i jak, wybrałem sobie kopię tworzoną na dysku twardym, nie na partycji systemowej oczywiście. Win 7 zbuntował się i wyświetlił komunikat, że najlepiej kopię robić nie na dysku na którym jest partycja systemowa, bla, bla, bla, ale kliknąłem dalej, bo się dało :stuck_out_tongue:

Przystąpił do wykonywania kopii, gdy był w połowie (około) stwierdził, że nie ma miejsca by kontynuować tworzenie kopii. Pełen wzburzenia zaglądam na tą partycję i z niedowierzaniem zauważam ponad 90 giga wolnego miejsca.

Nie powiecie mi chyba, że kopia tyle zajmuje?

Poszukałem więc trochę w ustawieniach i natrafiłem na coś takiego:

http://img526.imageshack.us/img526/23/kopia.png

I teraz moje pytania:

  1. O co chodzi z tym okienkiem?

  2. Co zrobić, żeby ta kopia się wykonała? Miejsce NA PEWNO jest… nawet jeśli bym przechowywał tylko jedną, najnowszą kopię.

Pozdrawiam i proszę Was o pomoc.

Dodane 13.12.2009 (N) 22:30

OK. Wiem już (chyba) dlaczego ma “za mało miejsca”. Win chce robić obraz dysku systemowego (no ok, góra 20 giga mu to zajmie) + dysku zupełnie-nie-systemowego na którym mam pliki *.iso… Jakieś pomysły dlaczego traktuje ten drugi dysk jako dysk niezbędny do uruchomienia systemu?

Zauważyłem że nawet programy widzą ten dysk z obrazami jako dysk główny!

O co może chodzić i jak to zmienić?

Wybierz tworzenie kopii zapasowej w oparciu o własne ustawienia i WYŁĄCZ tworzenie obrazu systemu. W tym przypadku narzędzie automatycznie tworzy obraz systemu (wszystkie dyski twarde) co pozwala na przywrócenie systemu nawet w przypadku jego całkowitego usunięcia z dysku

OK, to już wiem, tylk odalczego traktuje ten drugi dysk jako dysk systemowy…?

No przecież Ci tłumaczę. Masz zaznaczone tworzenie kopii partycji podczas tworzenia kopii zapasowej. To sobie teraz policz - pliki na partycji systemowej+pojemność wszystkich dysków i masz jasność

80467608.th.gif

Co w takim wypadku?

http://img80.imageshack.us/img80/6984/bladl.png

Rozumiem, o co Ci chodzi. Jednak na Twoim screenie podany jest tyko jeden dysk (C System). U mnie tuż obok Dysku C jest podany jeszcze jeden Dysk - Dysk E. O to mi się rozchodzi, że Win7 traktuje dwie partycje jako systemowe. I to nie tlyko podczas robienia kopii zapasowej. Na przykład w programie fix-it jako podstawową partycję systemową mam właśnie ten nieszczęsny dysk E, na którym żaden system zainstalowany nie jest. Win 7 zgłupiał?

Niekoniecznie. Być może masz dwie partycje oznaczone jako aktywne i primary

A da się to jakoś zmienić? Tak, żeby tylko partycję C traktował jako systemową? Wtedy nie będzie problemu nawet z obrazem dysku C do kopii.

Przypuszczam, że musiałbyś użyć zewnętrznego narzędzia jak np. Paragon Partition Manager

Czyli trzeba będzie repartycjonować cały dysk…?

Czy jest jakaś konkretna opcja do użycia w takim przypadku jak mój?

Nie. Po co? Trzeba tylko zmienić atrybuty partycji

Niestety, mam 64 bitową wersję systemu Win 7, a PPM działa tylko na wersji 32 bitwej. Jest jakiś inny dobry program?

Eee…tam

screen1.th.gif

A jest jakaś wersja testowa, albo taka, za którą nie trzeba płacić?

Jest wersja trial, ale chyba nie pozwala na dokonywanie zmian na partycjach. Musisz się wczytać w opis

A którą opcję mam wybrać, aby partycja E przestała być widziana jako druga partycja systemowa? Jeśli możesz, MarS, pokieruj mnie :wink:

Dodane 17.12.2009 (Cz) 16:20

http://img26.imageshack.us/img26/6454/skrot.png

Dodam tylko screena - tak to wygląda w menadżerze dysków…