Brak miejsca nd dysku systemowym


(Karolpdk) #1

Witam,

Mam mały problem z komputerem, a dokładnie z miejscem na dysku na którym posiadam praktycznie tylko pliki systemowe i może cztery jakieś podstawowe programy wgrane, całą resztę mam na drugim dysku mam tam gry i wszystkie programy oraz folder moje dokumenty mam podpięty również do tego dysku. Dysk mam jeden ale mam dwie partycje dysk C - windows 10 gb, dysk E - rozgrywka i programy 80 gb, dzisiaj nagle przy oglądaniu filmów w necie na YT wyskoczył mi komunikat informujący o braku miejsca na dysku C - sprawdzam i mam zaledwie wolne 440MB pousuwałem jakieś niepotrzebne pliki i parę programów usunąłem z dysku C instalując ponownie na drugim dysku. Teraz ponownie siedzę w sieci i oglądam filmy na pewnym portalu i znów komunikat ten sam, brak miejsca i zostało mi 242MB wolne, pytanie dla Was co mogę usunąć z dysku C niepotrzebnego, zapewne jest coś takiego zapisują się pewnie jakieś pliki gdy serwuje w sieci, liczę na jakieś rady - pozdrawiam.


(Cedar) #2

Może masz jakieś duże objętościowo pliki i foldery na pulpicie? One też zajmują dysk C.

Sprawdź czyszczenie za pomocą: PPM na danej partycji i wybierz "Oczyszczanie dysku"

Dodatkowo wyczyść komputer z plików tymczasowych i innych śmieci za pomocą programu CCleaner.


(Mar Sikorski) #3

Na początek powiem, że 10 GB to za mała partycja dla Windows (nawet XP).

Do przeczyszczenia możesz użyć jakże często polecanego CCleaner.


(Piotr Jamny) #4

Zaobseruj czy bez twojej interakcji, jedynie podczas sufrowania wolne miejsce zmienia sie o kilka mb. Jesli tak, moze masz jakiegos wirusa, nie wierze zeby ciasteczka, czy cokolwiek innego zajmowalo tyle miejsca.


(Karolpdk) #5

Na pulpicie same skróty do programów i gier mam.

CCL coś mało wykrył - http://i53.tinypic.com/24g4uax.jpg


(Mar Sikorski) #6

Mało? Same pliki temp zajmują 2GB.


(Karolpdk) #7

Jak je teraz usunąć ? bo po analizie one nie zostały jeszcze usuniete pisze i niema nigdzie opcji usun, mam nadzieje ze po usunieciu bede mogl odpalic kompa ponownie.


(Mar Sikorski) #8

W CCleaner kliknij Uruchom Cleaner.


(Karolpdk) #9

Okej dzięki Modo, efekt końcowy:

2vl1hrb.jpg