Brak miniatur filmów w XP

Witam. Nie znalazłem odpowiedzi na mój problem na tym forum, więc założyłem nowy topic. Otóż kiedy włączę widok MINIATURY w folderze z filmami, system nie buforuje mi miniaturek w postaci początku filmu. Jakiś czas temu działało a teraz mam zwykłe ikonki. Nie wiem czy to problem z kodekami bo każdy film się odtwarza bezproblemowo tylko miniaturki nie działają. Natomiast miniatury zdjęć .jpg, .gif itp działają :? HELP

Witam,

strzelam, ale spróbować zawsze można:

Start->Uruchom->regsvr32 shimgvw.dll

W okienko uruchom wpisz:

regsvr32 %windir%\system32\shimgvw.dll [OK]

Lub wpisz cmd i tam wydaj to polecenie, po wydaniu wylogij sie i ponownie

wejdz do systemu.

Aha, wykonaj to na prawach administratora.

Niestety nie poskutkowało. Wyskakuje komunikat że rejestracja podanego pliku .dll wykonana pomyślnie, jednak dalej miniatur nie ma. :frowning: Opcję “nie buforuj miniatur” mam odznaczoną, plik thumb.db jest w folderach z filmami a dalej nic nie widac :? Może jeszcze jakoś się uratuje przed formatem :smiley: .

PS. próbowałem też znaleźć w rejestrze odpowiedni wpis, ale chyba takiego nie ma… Pozdr.

tak to wina kodeka. A dokładnie filtru w jakiejś paczce. Odinstaluj kodeki i zainstaluj bez żadnych dodatkowych filtrów czy programów

W jakim formacie masz te filmy?

A przenies na chwile w/w plik w inne miejsce i zobacz efekt.

Różne w jednym folderze mam pliki .avi, .mpg i .wmv.

Po przeniesieniu tworzy się taki sam plik i sytuacja sie powtarza…

Możliwe, ale jak wytłumaczyć to że po formacie i instalacji systemu bez żadnych sterowników miniaturki są ? :?

Dodam że mam system XP professional z zainstalowanym dodatkiem SP2

Złączono Posta : 12.08.2006 (Sob) 11:58

Przeinstalowałem kodeki i dalej nic…