Brak miniatur obrazów

Witam!

Od wczoraj jakimś tajemniczym sposobem Explorer nie generuje miniaturek obrazów, PDF, wideo… Zastanawia mnie, jak to się stało - ma ktoś jakiś pomysł? Oczywiście ustawione jest “Dopasuj dla uzyskania najlepszego wyglądu”, odznaczone “Zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury” w Opcjach folderów. Miniatury nie są widoczne nawet w Personalizacji przy wyborze kompozycji. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to użycie wczoraj CCleanera, z włączoną opcją oczyszczenia pamięci podręcznej miniaturek - może to on wpłynął niszcząco? :wink: Jest jakiś program bądź znane domyślne wpisy rejestru dotyczące generowania miniaturek?

Spróbuj w ten sposób :

W Menu Start->Uruchom , wpisz regedit (lub klawisze Windows+R)

Znajdź klucz:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

a w nim wartość Shell . Shell powinna mieć typ reg_sz i zawierać Explorer.exe

Jeżeli nic tam nie ma, kliknij dwa razy na Shell i wpisz w polu wartość Explorer.exe

Zamknij edytor rejestru i włącz na nowo komputer.

Jeżeli nie ma Shell , utwórz go ręcznie.

Jest Shell i jest w nim explorer.exe.

Dodane 02.03.2010 (Wt) 17:56

Po zaproponowanym przez Kliszkę użyciu programu Dr.WEB CureIt miniaturki powróciły, choć i tak w niejasny dla mnie sposób. :slight_smile: Przy próbie skanowania szybkiego 2 razy komputer zawiesił się, przy czym po pierwszym resecie zauważyłem już, że miniaturki wróciły, bo miałem JPG na pulpicie… Co więcej, przy drugiej próbie zauważyłem, że Dr.WEB zawiesił się podczas skanowania pamięci, na programie ATITool którego używam - następnym razem przed skanowaniem zamknąłem go i skanowanie przebiegło bez problemów, a program nie miał żadnych podejrzeń co do przeskanowanych plików. :wink: Tak czy siak dziękuję @Kliszka za radę. :slight_smile: