Brak miniatur zdjęć, video i innych

Witam wszystkich.

Mam następujący problem. Otóż po zainstalowaniu Windowsa 7 (wcześniej XP) nie pokazują mi się miniatury zdjęć, filmów oraz innych plików. Jest tylko symbol formatu pliku używany przez przeglądarkę (w moim wypadku ACDSee, a wcześniej irfanview).

Czytałem na forum jaka jest najczęstsza tego przyczyna (Opcje wydajności> odznaczone [] Pokaż miniatury zamiast ikon). Kłopot w tym, że kiedy zaznaczam tę opcje i klikam w oknie “Zastosuj” to miniatur nadal nie widzę. Co więcej kiedy zaraz potem znów wejdę w Opcje wydajności, pozycja Pokaż miniatury zamiast ikon jest już odznaczona…

W Opcjach folderów pozycja Wyświetl ikonę pliku na miniaturach mam odznaczoną. Nie wiem czemu, ale nie mam w ogóle dostępnej pozycji “zawsze pokazuj ikony, nigdy miniatury”, co jak sądzę też może być przyczyną problemu.

Poniżej wrzucam screena Wyłączonych Usług systemowych, przy których trochę grzebałem i być może gdzieś tutaj leży przyczyna problemu.

usugiy.jpg

Konfiguracja PC (wiekowa :smiley: ):

Windows 7 SP1 x86

AMD Athlon XP 2800+

2GB RAM

Geforce 6600GT 128mb

Pozdrawiam.

Cześć

Przeczytaj: Przywracanie domyślnych ustawień usług w Windows 7

I mała rada na przyszłość, jeżeli nie wiesz które z usług można bezpiecznie wyłączyć to lepiej zostaw je w spokoju.

Dzięki za odpowiedź. Skorzystałem z Twojego linka i przywróciłem domyśle ustawienie usług Win7. Niestety problem jak był tak jest.

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

Pozdrawiam.

Cześć

Sprawdź:

brak-miniatur-obrazow-t383935.html

http://www.fixitpc.pl/topic/6093-znikne … loratorze/