Brak miniatur zminimalizowanych programów na pasku zadań

Nie pokazuje mi miniatur zminimalizowanych programów czy okien Eksploratora Windows kiedy najeżdżam na nie na pasku zadań. Pojawia się tylko nazwa programu/folderu, bez podglądu. Podobnie nie działa mi “Pokaż pulpit” po prawej. W sensie jak się tam najedzie to wszystkie okienka powinny zrobić się przezroczyste, a nie się nie robią.

Ostatnio też tak miałem (świeżo po zainstalowaniu systemu), ale po kilku dniach wszystko działało jak trzeba. Niestety stwierdziłem, że chcę mieć inaczej partycje porobione i zainstalowałem system na nowo i znowu nie działa. Być może znowu samo zacznie, ale to czemu nie działa? Aktualizacje chyba wszystkie porobiłem, a przynajmniej póki co nie pokazuje, że jakieś są jak próbuję wyszukać. Wszystkie ustawienia mam dobrze bo szukałem w Google i znalazłem jedynie jak wyłączyć ten podgląd i jak wszedłem do rejestru to mam tam tak zrobione, że powinno działać.

Spróbuj tak - panel sterowania system, zaawansowane, opcje wydajności, efekty wizualne i tam zaznacz, niech system Windows wybierze optymalne ustawienia.