Brak możliwości aktualizcji win xp sp3

Od paru tygodni nie mogę zaktualizować xp sp3. Gdy usługa Aktualizacje automatyczne jest na auto i włączone jest pobieranie aktualizacji, to po włączeniu kompa zjada 100% procesora. Najdłużej zostawiłem na 25 minut i nic. Po wejściu przez ie mam komunikat “Trwa sprawdzanie najnowszych aktualizacji przeznaczonych dla tego komputera” i latający ciągle pasek postępu. Jak to naprawić?

Spróbuj - http://support.microsoft.com/kb/949358/pl

mam xp sp3…

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Jak zresetować składniki usługi Windows Update? Windows Vista i Windows XP-uruchom fix

niestety nie pomogło :frowning:

Automatyczne Aktualizacje ustaw na informuj o aktualizacjach, ale nie pobieraj, ani nie instaluj. Sprawdź, czy masz w Folder: C:\WINDOWS\system32 Plik: muweb.dll to jest wtyczka Typ: Formant ActiveX Nazwa: MUWebControl Class Wydawca: Microsoft Corporation Wersja: 7.6.7600.257 Identyfikator klasy: {6E32070A-766D-4EE6-879C-DC1FA91D2FC3}

Problemem jest taka opcjonalna aktualizacja, której nie można zainstalować, nawet przy próbie zainstalowania ze strony Microsoftu: Aktualizacja zabezpieczeń programu Microsoft .NET Framework 2.0 z dodatkiem SP2 w systemach Windows Server 2003 i Windows XP x86 (KB2836941) Wyrzuca mi monit, na końcu, że niepowodzenie, bo to nie dla mojego XP sp3. Przy ustawieniu na automatyczne pobieranie i instalowanie, to wciąż by wykrywało, pobierało i instalowało.

To jest ta wrześniowa aktualizacja. Gdy się z żółtej tarczy wyświetli, to trzeba sobie zapisywać nr KB poprawki, i za jakim trzecim razem instalacji tej samej, po prostu odznaczyć ją i kliknąć z zamknij okienko. Wyświetli się wtedy, czy ukryć tą aktualizację. Zaznacza się, żeby ukryć i jest OK.

Mam ten plik, ale nie wiem jak sprawdzić identyfikator klasy-reszta się zgadza. Gdy przejdę w ie do historii aktualizacji to mam:

Nie kumam o co chodzi z tym msnet. U mnie wygląda to tak, ale zainstalowałem, aby uruchomić polecony wyżej hotfix.

http://i.imgur.com/6JvwrJZ.png

Albo coś Ci źle pokazuje, albo coś jest namieszane z aktualizacjami. Pobierz na wolny dysk ten mały program portable. http://translate.googleusercontent.com/ … ZOyEubUKgA Na dole tej stronki masz plik spolszczenia, a ciut wyżej ten program. Wypakujesz zipy i skopiujesz zawartość spolszczenia, potem spolszczenie wkleisz do folderu programu, Usuniesz zipy i folder spolszczenia. Otworzysz program i będziesz mieć wyświetlone wszystkie aktualizacje XP. U mnie jest aż 276 aktualizacji. Po dacie zorientujesz się, co rzeczywiście masz na komputerze.

[del]

coś w ten deseń

Tak naprawdę, wygląda na to, że jakieś oprogramowanie blokuje Windows Update. To może być pobrana aplikacja, albo taka, która wlazła. Może być to winą, nawet zainstalowanego antywirusa. Nic nie wiedząc o tym, co Ci mogło szkodzić, proponuję wykonać logi OTLem analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html W logu Extras pokaże errory, tzn co powoduję errory Windows Update. Wtedy można coś radzić. Poza tym będzie okazja, żeby specjaliści przyglądnęli się, czy czy coś szkodliwego nie wlazło. Zapodaj linki do logów.

kumpel coś tam pomerdał i poszło; chodziło o konflikt ze starszą wersją antywira