Brak możliwości bootowania jakiejkolwiek płyty

Witam. Mam problem z bootowaniem płyt w laptopie Asus x550. Chciałem sprawdzić dysk za pomocą mhdd ponieważ system nie chcę ruszyć. Lecz gdy włożyłem płytę do napędu w biosie, ustawiłem priorytet na bootowanie z DVD, zapisałem zmiany i uruchomiłem ponownie, nie stało się nic. Dalej chcę odpalać system i widzę logo Asus, a pod nim “przygotowywanie automatycznej naprawy” która oczywiście niczego nie daje. Dodam że płyta jest prawidłowo zbootowana ponieważ używałem jej na innych komputerach. Sprawdzałem również płytę instalacyjną z windowsem, lecz bez zmian. Włączałem tryb wyboru bootowania  przyciskiem ESC lecz również bez zmian. Nie mam już kompletnie pomysłów jak ten temat ugryźć, bo jestem na 99% pewny że dysk jest do wymiany, lecz boję się że nie będę mógł zainstalować nowego systemu. Bardzo proszę o pomoc.

Ustawiłeś odpowiednio bios? http://superuser.com/questions/524598/asus-uefi-bios-options-how-to-boot-from-dvd

No widzę że na tych SS opcja “Launch CSM” jest Enabled. Jednak u mnie nie mogę jej zmienić ponieważ jest nieaktywna. 

 

Edit.

Udało się doszedłem końca i mhdd odpalił, dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: