Brak możliwości cofnięcia z win 10 do 8

Witam. Kupiłem niedawno laptopa firmy lenovo od jakiegoś gościa na którym jest zainstalowany windows 10 a wolę 8.1 i tutaj zaczyna się problem. Wkładam płytę z instalatorem (windows 8) i po wpisaniu klucza wyskakuje mi komunikat " Mamy problem. Instalator nie może określić obsługiwanych opcji instalacji". Nie wiem jak to pominąć i wgrać sobie win. 8 zamiast tej 10. Wie ktoś może w czym tkwi problem?

Usunąłeś wszystkie partycje z dysku systemowego ? (jeśli jeszcze nie - to zanim to zrobisz, wykonaj na wszelki wypadek ich kopię zapasową).

tak partycje zostały usunięte więc nie w tym problem. Trochę szukałem w internetach jednakże nic nie pomogło więc napisałem tutaj

Co to za płyta?
8 Home
8 Pro
8.1 Home
8.1 Pro

Wersja systemu na płycie musi być zgodna z tym co jest w UEFI.
Klucza nie podajesz, bo niby skąd. Laptopy z Win8 nie miały już naklejek z kluczem.

I tak ogólnie to pogoogluj czy w ogóle na twoim Lenovo da się instalować samemu system czy tylko z obrazu recovery Lenovo. Nie spotkałem się z czymś takim, ale widze takie wpisy pod tym błędem co podałeś.

Jest to windows 8.1 pro. Co do tego, że nie podaje się klucza to po odpaleniu pliku instalacyjnego wyskakuje aby podać klucz produktu więc go podaję bo bez tego dalej instalator mnie nie puszcza. Aha i jeszcze jedno. Jak sprawdzić wersję w UEFI bo niestety nie mam pojęcia

Poszukaj archiwalnym stron sklepów internetowych dla tego konkretnego wariantu laptopa, to dowiesz się z czym był sprzedawany.