Brak możliwości dodania folderu na karcie pamięci-nokia 5300

Witam. Od jakiegoś czasu mam nokie 5300 wraz z jej zakupem otrzymałem kartę pamięci 1Gb. Z początku wszystko wydawało się być dobrze, lecz po pewnym czasie coś mnie zdziwiło, otóż chciałem wgrać sobie kilka tapet a więc musiałem stworzyć folder “TAPETKI”. No i tu jest właśnie ten problem ;/ gdy stwarzam nowy folder na karcie pamięci to wyskakuje mi informacja, iż nie można stworzyć folderu :(. Tak samo nie mogę zmienić nazwy folderów, które już się znajdują na karcie pamięci. Proszę o pomoc, z góry dziękuję. Pozdrawiam :slight_smile:

Karta musi być zabezpieczona przed edycją i zapisem.

A gdzie to można zmienić? I czy jest taka opcja…

Napisałeś trochę mało, więc domyślam się, że podłączasz kartę do komputera, a aby to uczynić najpierw wsuwasz ją do adaptera, a potem adapter już rozmiarów SD wkładasz do czytnika w komputerze. A więc po lewej stronie adaptera jest takie coś, co się przesuwa, musi być przesunięte w górę, ponieważ gdy jest w dół, to karta jest zablokowana. Aha i sprawdź jeszcze, czy możesz bez tworzenia folderu wrzucać pliki na tą kartę.

Niestety nie mam czytnika :frowning: ani adaptera :frowning: kartę mam w telefonie, i gdy chcę coś wrzucić na kartę to podłączam telefon do komputera. Gdy mam podłączony telefon to normalnie na kartę mogę wrzucać różne pliki i do tych stworzonych już folderów też, nie mam tylko właśnie tej jednej możliwości a mianowicie dodania folderu :frowning:

Spróbuj stworzyć folder poprzez telefon nie komputer( chyba w Nokiach jest opcja tworzenia folderu), wrzuć pliki nie do folderu (chyba, że już się da) i spróbuj w telefonie przenieść je do folderu. Wiem troche głupie, ale innego rozwiązania nie widze :stuck_out_tongue:

Gdybym mógł tworzyć foldery poprzez telefon nie pisałbym tutaj posta :stuck_out_tongue:

Jak niemożna, jak można. Wchodzisz na kartę pamięci, wybierasz Opcje->Dodaj folder.

Nom opcja oczywiście jest.Wybieram tą opcje, wpisuję później nazwę jaką ma mieć dany folder i gdy daje OK to wyskakuje mi błąd nie można dodać folderu :frowning:

A czy możesz dodać gdzie indziej (nie na karcie pamięci)?

A więc mogę dodawać foldery na pamięci telefonu, i w folderach już istniejących na karcie pamięci, lecz nie mogę dodać folderu prosto na karcie pamięci :(. Mam takie pytanie, czy na karcie pamięci jest jakaś ograniczona ilość folderów? Ponieważ gdy usunąłem jeden folder z karty to mogłem dodać jakiś folder zamiast tamtego, lecz gdy chciałem dodać już kolejny to już się nie dało :(…

Nie, nie ma czegoś takiego, jak ograniczona liczba folderów, ograniczenie jest tylko w wolnym miejscu na karcie.

ehhh no trudno, jakoś to przeżyję. Dzięki wszystkim za pomoc :wink: Temat do zamknięcia :stuck_out_tongue_winking_eye:

najlepiej by było sformatować tą karte, na kompie z czytnikiem…

albo za pomocą telefonu, wchodzisz na nazwe karty>opcje>sformatuj karte…

oczywiście zawartość karty najlepiej było by skopiować…