Brak możliwości edycji <input-ów na formularzach

Lokalnie na localhoście posiadam stronę, (przy czym layout tej strony wykorzystuje plugin jquery.layout 1.3.0, natomiast panel centralny jest zagospodarowany przez tab-y / zakładki). Od pewnego czasu pola

  • [Zdarzenie naciśnięcia klawisza jest niedostępne przy niektórych układach klawiatury: key=“b” modifiers=“accel, alt”]

Podobnych ostrzeżeń jest 3 i różnią się one wartością key= … oraz modifiers= …

Jako źródło błędu wskazane jest: chrome://browser/content/browser.xul

Pola

Próbowałem różnych deklaracji . szukałem u dr. Google , ale nic nie znalazłem. Może Wy pomożecie.

Problemem jest chyba funkcja podczepiona pod te pola input związana z odczytem klawiszy (“keydown” lub “keypress”) albo ma związek ze skrótami klawiszy, jakie sobie podefiniowałeś w kodzie HTML. Czy zmieniałeś/dodawałeś coś u siebie związanego z tymi sprawami?

  1. Jak strona zachowuje się pod innymi przeglądarkami IE, Opera.

Opis błędu wskazuje na ten plik chrome://browser/content/browser.xul i po krótkim sprawdzeniu w google wygląda że błąd może być powodowany przez jakiś dodatek w FF. Dobrze by było ustalić czy jest to problem z kodem źródłowym, czy bardziej ze środowiskiem.

https://support.mozilla.org/pl/questions/823277

Oto mój jeden z formularzy, który nie reaguje na edycję z klawiatury:

a więc tylko jeden

Ad. Pablo

Z własnej inicjatywy nigdzie nie ustawiałem specjalnych skrótów klawiaturowych, nie śledzę “keydown” / keypress", chyba że robi to CKEditor, który jest wdrożony na jednej z zakładek.

Ad. grzelix

FF mam ubogiego w dodatki, bo tylko Adblock Plus oraz Firebug.

Zastanawiające jest to, że problem pojawił się po kilku miesiącach poprawnej edycji wszystkich formularzy.

A dlaczego używasz takich dziwacznych konstrukcji typu

onblur="javascript:this.className='';"

W takim kodzie javascript: jest traktowane jako etykieta i jest tu całkowicie zbędne! Chyba się komuś pomieszało z . To oczywiście nie jest powodem błędu.

Ten kod niczego błędnego nie wskazuje - spróbuj wyłączyć niektóre biblioteki JS i sprawdź, przy której będzie działało poprawnie.

Znalazłem przyczynę blokowania edycji pól na formularzach !!

I tak ‘pro publico bono’ , może ktoś z Was zaoszczędzi kilku … kilkudziesięciu godzin.

Przyczyną był plik jquery.hotkeys.js który jest składnikiem pluginu Treeview do jQuery (ściągnięty z http://bassistance.de/jquery-plugins/jq … -treeview/ ).

Dziękuję Pablo za słuszną uwagę odnośnie nadgorliwości z 'javascript: … ’