Brak możliwości First Boot Device

Witam, dzisiaj rano napotkałem się z dość dziwnym problemem, mianowicie, chcąc zrobić reinstalację systemu nie mogę przestawić w BIOSie żeby system wystartował z dysku, to znaczy mogę ale cały czas startuje z twardego. Próbowałem wszystkiego, ustawić wszystkie 3 pozycje na CDROM ale w zakładce BOOTMENU nadal jest pierwszy HDD. moja płyta: Gigabyte S-Sires GA-M57SLI-S4.

jest jeszcze jeden sposób zeby system wystartował z dysku bez wchodzenia do biosu, po odpaleniu kompa naciskaj odrazu cały czas klawisz F12 pojawi sie okienko w którym bedziesz mogł wskazac bootowanie np. do cdromu, pozdro

no właśnie tam jest zaznaczony HDD i nie mogę użyć kursorów żeby wskazać CDROM :frowning: po prostu nie działają

polecam wyjąć baterie z płyty głownej i poczekac z 5 minut, potem ponownie włozyc,- w ten sposób zrestartujesz bios, aktualizacjie biosu jeszce mozesz zrobic

Przynajmniej na 30 min i powinno zrestartować BIOS.

BIOS został zresetowany, ale problem pozostał

Spróbuj zmienić klawiszami PgUp i PgDn , bądź klawiszem + i - (minus).

Po zmianie zapisz ustawienia BIOSu.

Może płyta z której chcesz wystartować nie jest bootowalna ?

Próbowałem kursorami oraz “puls” “minus”, nie daję rady. To jest orginalny XP Home to powinien być bootowalny

A próbowałeś:

PgUp - Page Up

PgDn - Page Down

Oba te klawisze znajdują się nad kursorami.

seba86mu , cześć, dzięki za pomoc, ale się okazało że mam walniętą klawiaturę i dlatego nie mogę używać kursorów, jeszcze raz dzięki.

Temat do zamknięcia.