Brak możliwości instalacji Chromium w openSUSE Tumbleweed

Jak w tytule przy próbie instalacji przeglądarki zypper wyrzyca

joseph@localhost ~> sudo zypper install chromium
Wczytywanie danych repozytorium...
Odczytywanie zainstalowanych pakietów...
'chromium' nie znaleziono wśród nazw pakietów. Próba znalezienia możliwości.
Nie znaleziono dostawcy dla 'chromium'.
Rozwiązywanie zależności pakietu...

A tutaj są repozytoria

joseph@localhost ~> zypper repos
Priorytety repozytoriów nie mają zastosowania. Wszystkie włączone repozytoria współdzielą ten sam priorytet.

#  | Alias               | Name                       | Enabled  | GPG Check     | Refresh
---+---------------------+----------------------------+----------+---------------+--------
 1 | non-oss             | non-oss                    | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 2 | openSUSE-20221230-0 | openSUSE-20221230-0        | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 3 | packman             | packman                    | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 4 | packman-essentials  | packman-essentials         | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 5 | repo-debug          | openSUSE-Tumbleweed-Debug  | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 6 | repo-oss            | openSUSE-Tumbleweed-Oss    | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 7 | repo-source         | openSUSE-Tumbleweed-Source | Nie      | ----          | ----
 8 | scrnonoss           | scrnonoss                  | Tak      | (r ) Tak      | Tak
 9 | scross              | scross                     | Tak      | (r ) Tak      | Tak
10 | tumbleweed          | tumbleweed                 | Tak      | (r ) Tak      | Tak
11 | update              | update                     | Tak      | (r ) Tak      | Tak

Opensuse nie posiada apt-a nie opowiadaj bzdur, bez obrazy.
Pomyliłeś distra.

:open_mouth: :open_mouth: O mój boże, to OpenSuse… No ale te repo może być, nie? OpenSuse bazuje na Debianie?? Ja korzystałem zawsze - albo z Kubuntu, albo kiedyś przez chwilę z Mandrivy, ale krótko.

Nie bazuje na debianie, raczej fedora (Red-hat).

1 polubienie

A to inaczej z PPA i ich dodawaniem… Pakiety RPM, nie DEB, no nie? Na stronie OpenSuse’a znalazłem to:

zypper addrepo https://download.opensuse.org/repositories/openSUSE:Factory/standard/openSUSE:Factory.repo
zypper refresh
zypper install chromium

Oprogramowanie openSUSE

To już testowane wiele razy i nic nie daje.

To może inne repo i inny pakiet RPM.


Tu jest napisane, że distro niewspierane. Więc wychodzi na to, iż ten pakiet jest dla niewspieranych (starych) wersji OpenSuse’a.

Tumbleweed jest systemem rolling-release, to jak może być nie wspierane.

To o co chodzi z tym komunikatem na dole SS?

A gdzie ty tam widzisz informację o starej wersji?

Nie są oficjalnie wspierane, czyli przez samych twórców OpenSuse… Leap 15 to jest bodaj najnowszy OpenSuse.

Przeczytaj dobrze tytuł.

Tumbleweed to jest RR (Rolling Release), Fakt. No ja bym poszukał innego repo lub zainstalował Chrome od Google - sam korzystam i działa, ale na Kubuntu.

Może wypadło z repozytorium z pewnych względów, może coś ktoś namieszał, i tak dalej. W każdym razie wygląda na to, że jest dostępne w repozytorium Factory, to jest baza dla Tumbleweed. Możesz sprawdzić:
openSUSE Software .

Jeśli używasz snap:
Install chromium on openSUSE using the Snap Store | Snapcraft .

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.