Brak możliwości instalacji jakiego kolwiek systemu Windows

(Rocky797516223) #1

Witam!

Otoż po przełożeniu dysku do innego PC, ponieważ w starym padła płyta główna, nie mogę zainstalować dowolnego sytemu WIndows. Działa każda dystrybucja Linux’a, ale windows’a nie mogę odpalić.Może opiszę wszystko od początku.

Miałem dysk ATA, a na nim uszkodzone pliki Systemu WIndows 7. Po przełożeniu dysku na “nowy” sprzęt system ładowało do ekranu ładowania plików systemowych. I od razu system się restartował, poczym ukazywał się komunikat o naprawie systemu, lub normalnym uruchomieniu. A po włożeniu Nośnika USB, na którym jest nagrany zbotowany pendrive, z plikami, nie działało wciąż po naprawie, która “niby” została wykonana. Ponowiłem kilkukrotnie czynność i bez skutku.To pomyślałem aby sformatować dysk i dodać partycje programem gparted, no i dodałem jedną systemową 40gb, i drugą 40gb na pliki, ustawiam w BIOS"ie w na pierwszym miejscu botowanie z USB-HDD, jak nagrałem tak pliki z obrazu ISO. A licencje mam na naklejce, a obraz mam zrobiony z orginalnej płyty która jest aktualnie "nie w stanie-jest porysowana). Dalej nie chce zbotować systemu windows xp, ani 7. Później pomyślałem aby spróbować z linuxem, to nagrałem na pendrive Ubuntu i zbotowałem i instalacja przebiegła pomyślnie Mógłbym pracować na unbutu, ale ten sprzęt swoje lata ma, i się zacina. Zworke na dysku mam ustawioną na slave, w biosie go wykrywa. Czytałem o jakiś sterownikach, ale w vista+ są one zintegrowane. Proszę o pomoc! Niżej zamieszczę informację o sprzęcie, które jestem w stanie odczytać z BIOS"u.

Procesor:AMD althon 2000+

RAM: 2x512MB i 1x256MB,  a rodzaj DIMM DDR. Łącznie 1,3GB

Dysk: ST380021A

Karta Graficzna: Nivdia GeForce fg 5500

BIOS: phoenix-awardBIOS CMOS steup Utlility

Proszę o Pomoc!

(Fizyda) #2

Jak stworzyłeś pendriva z windowsem?

(Rocky797516223) #3

Z płyty pliki na obraz ISO, potem programem UltraISO nagrałem i zbotowałem pendrive.

Dodam, że na laptopie sprawdzałem i działa instalator WIndows normalnie.

(MacGregor) #4

A co z innymi opcjami z przedrostkiem USB? Pendrive nagrany z tabelą mbr czy gpt?

(Fizyda) #5

Jestem zmęczony więc to może nie jest super rozwiązanie, ale nic innego na obecny stan umysłu mi nie przychodzi do głowy. Skoro masz ISO nagraj obraz na płytę i zbootuj go z płyty. Podaj ewentualnie co masz za płytę główną bo po specyfikacji wydaje mi się że może ona nie mieć opcji bootowania z pendrive, albo wspiera jakoś częściowo – wiem pisze jakbym nie miał pojęcia o czym pisze :stuck_out_tongue:

(Prince-Goro) #6

Jeśli chcesz szybko i bezproblemowo przygotować pendrive instalacyjny windows wypróbuj program yumi jest darmowy

Polecam

(Rocky797516223) #7

Dalej nie chce pójść instalacja, Dodam że zworka dysku jest na master, a stacje dvd/cd są na slave, na innej taśmie sygnałowej.

(MacGregor) #8

Ustawienia dysku czy cd-rom’u nie mają żadnego znaczenia jeśli sam pendrive nie chce wystartować.

(Rocky797516223) #9

Teraz przez gpart zrobiłem partycje fat32 i nadal nie idzie.

(Atronics) #10

spróbuj go zrobić jeszcze raz tym 

https://rufus.akeo.ie

(adamk1985) #11

Słuchaj, po pierwsze błąd podstawowy który wykonujesz:

• system windows instalujesz pod konkretną specyfikację sprzętową >> zatem przełożenie dysku do “nowej” było zapowiedzią problemów i BSOD-ów… A NAPRAWA MIJAŁA SIĘ Z CELEM…

• druga sprawa >> instalujesz windowsa z USB nagranego zapewne w sposób nieprawidłowy… Wypal płytę z tego obrazu ISO…

• kolejna sprawa to system - na tym sprzęcie chcesz windowsa 7 postawić, a skąd go masz (rozumiem że XP jest tym oryginalnym)?

w zasadzie na tym i tak nie pograsz to może warto lekkie dystro linuxa zainstalować na tym sprzęcie ?

(SMDOBPRO) #12

Jeśli chcesz robić botowalny z win7 to raczej użyj “Windows 7 USB DVD Download Tool” od MS jak coś jest nie tak z kopią to jest większa szansa że program to wyłapie.Sam to przerabiałem preparując z kopi win7pro Win7Starter pomimo że kopia wydawała się w porządku (płytka nagrana z kopii jak i obraz na virtualce poprawnie się botowały) to na koniec w …Download Tool wywalało błąd,rozwiązaniem okazało się skopiowanie płytki z oryginału