Brak możliwości instalacji jakiego kolwiek systemu Windows

Witam!

Otoż po przełożeniu dysku do innego PC, ponieważ w starym padła płyta główna, nie mogę zainstalować dowolnego sytemu WIndows. Działa każda dystrybucja Linux’a, ale windows’a nie mogę odpalić.Może opiszę wszystko od początku.

Miałem dysk ATA, a na nim uszkodzone pliki Systemu WIndows 7. Po przełożeniu dysku na “nowy” sprzęt system ładowało do ekranu ładowania plików systemowych. I od razu system się restartował, poczym ukazywał się komunikat o naprawie systemu, lub normalnym uruchomieniu. A po włożeniu Nośnika USB, na którym jest nagrany zbotowany pendrive, z plikami, nie działało wciąż po naprawie, która “niby” została wykonana. Ponowiłem kilkukrotnie czynność i bez skutku.To pomyślałem aby sformatować dysk i dodać partycje programem gparted, no i dodałem jedną systemową 40gb, i drugą 40gb na pliki, ustawiam w BIOS"ie w na pierwszym miejscu botowanie z USB-HDD, jak nagrałem tak pliki z obrazu ISO. A licencje mam na naklejce, a obraz mam zrobiony z orginalnej płyty która jest aktualnie "nie w stanie-jest porysowana). Dalej nie chce zbotować systemu windows xp, ani 7. Później pomyślałem aby spróbować z linuxem, to nagrałem na pendrive Ubuntu i zbotowałem i instalacja przebiegła pomyślnie Mógłbym pracować na unbutu, ale ten sprzęt swoje lata ma, i się zacina. Zworke na dysku mam ustawioną na slave, w biosie go wykrywa. Czytałem o jakiś sterownikach, ale w vista+ są one zintegrowane. Proszę o pomoc! Niżej zamieszczę informację o sprzęcie, które jestem w stanie odczytać z BIOS"u.

Procesor:AMD althon 2000+

RAM: 2x512MB i 1x256MB,  a rodzaj DIMM DDR. Łącznie 1,3GB

Dysk: ST380021A

Karta Graficzna: Nivdia GeForce fg 5500

BIOS: phoenix-awardBIOS CMOS steup Utlility

 Proszę o Pomoc!

 

Jak stworzyłeś pendriva z windowsem?

Z płyty pliki na obraz ISO, potem programem UltraISO nagrałem i zbotowałem pendrive.

 

 

Dodam, że na laptopie sprawdzałem i działa instalator WIndows normalnie.

A co z innymi opcjami z przedrostkiem USB? Pendrive nagrany z tabelą mbr czy gpt?

Jestem zmęczony więc to może nie jest super rozwiązanie, ale nic innego na obecny stan umysłu mi nie przychodzi do głowy. Skoro masz ISO nagraj obraz na płytę i zbootuj go z płyty. Podaj ewentualnie co masz za płytę główną bo po specyfikacji wydaje mi się że może ona nie mieć opcji bootowania z pendrive, albo wspiera jakoś częściowo – wiem pisze jakbym nie miał pojęcia o czym pisze :stuck_out_tongue:

Jeśli chcesz szybko i bezproblemowo przygotować pendrive instalacyjny windows wypróbuj program yumi jest darmowy

Polecam

 

 

Dalej nie chce pójść instalacja, Dodam że zworka dysku jest na master, a stacje dvd/cd są na slave, na innej taśmie sygnałowej.

Ustawienia dysku czy cd-rom’u nie mają żadnego znaczenia jeśli sam pendrive nie chce wystartować.

Teraz przez gpart zrobiłem partycje fat32 i nadal nie idzie.

spróbuj go zrobić jeszcze raz tym 

https://rufus.akeo.ie

 

Słuchaj, po pierwsze błąd podstawowy który wykonujesz:

  • system windows instalujesz pod konkretną specyfikację sprzętową >> zatem przełożenie dysku do “nowej” było zapowiedzią problemów i BSOD-ów… A NAPRAWA MIJAŁA SIĘ Z CELEM…

  • druga sprawa >> instalujesz windowsa z USB nagranego zapewne w sposób nieprawidłowy… Wypal płytę z tego obrazu ISO…

  • kolejna sprawa to system - na tym sprzęcie chcesz windowsa 7 postawić, a skąd go masz (rozumiem że XP jest tym oryginalnym)?

w zasadzie na tym i tak nie pograsz to może warto lekkie dystro linuxa zainstalować na tym sprzęcie ?

 

Jeśli chcesz robić botowalny z win7 to raczej użyj “Windows 7 USB DVD Download Tool” od MS jak coś jest nie tak z kopią to jest większa szansa że program to wyłapie.Sam to przerabiałem preparując z kopi win7pro Win7Starter pomimo że kopia wydawała się w porządku (płytka nagrana z kopii jak i obraz na virtualce poprawnie się botowały) to na koniec w …Download Tool wywalało błąd,rozwiązaniem okazało się skopiowanie płytki z oryginału