Brak możliwości instalacji W10 x64

Witam,
posiadam problem dotyczący instalacji W10 Home x64. Na urządzeniu fabrycznie był zainstalowany system W10 Home x32, lecz kiedy zauważyłem że procesor jest x64 to także chciałem zmienić wersję systemu. Zrobiłem bootowalnego pendrive’a i nic z tego, jakby go po prostu nie wykrywało. Dla testu zrobiłem kolejnego pendrive’a, tym razem z systemem W10 Home x32 i normalnie odpalił się instalator.
Czy ktoś może spotkał się z takim problemem, że nie może przeinstalować system na x64?

1 polubienie

Może podaj markę i model laptopa?

Kiano Slimnote 14.1

Chciałem tego samego pendrive’a przetestować na innym sprzęcie, ale aktualnie nie mam innego do dyspozycji przez najbliższe kilka dni.

Już Ci odpowiadam - informacja pewna z serwisu z Kiano
Były lapki z Win 10 x64 ale to jest to jest wersja dedykowana której Kiano nie udostępnia - można dać do serwisu to ci zainstalują za duże pieniądze.
Pozostaje tylko x32
PS
Ja wiem jak to zrobić ale ci nie powiem bo trzeba wejść w BIOS (programem i pozmieniać pewien zapis) i można łatwo popsuć komputer jak ktoś nie ma doświadczenia.

1 polubienie

I jeszcze niby trzeba ze świecą potem do niego szukać sterowników jak inny chiński producent samymi częściami udostępnił pod klona tego Kiano.

W takim bądź razie, mam szansę na jakąkolwiek instalację chociaż Ubuntu x64?
Problem co do mojego problemu tyczy się także linuxa, tyle że w tym wypadku nawet nie uruchamia się instalator. Nie wiem czy mam zakładać nowy temat aby o tym szczegółowo napisać…

Przecież mowie ci że nie uruchomisz nic dopóki nie usuniesz z Biosy wpisu.
https://kiano.pl/sterowniki/

Źle się sprecyzowałem… Chodziło mi o jakąkolwiek dystrybucję linuxa nawet x32…

Kiedyś ale to kilka lat temu robiłem taki manewr. Przechodząc z Windows XP32 na 10/64 i to seryjnie na wszystkich laptopach w domu. Pamiętam że to musi być robione na czystym dysku. Sformatowanym. Instrukcje znalazłem na stronie producenta jak zainstalować system na czysto. I na you tube. Trochę to trwało. Trzeba było się przygotować mieć sterowniki na pendrive i znać kolejność instalacji. Ma szczęście Windows 10 ma wbudowane sterowniki podstawowe. Także potem tylko je pozmieniałem na producenta. Nie wiem tylko jak z nowym sprzętem. Na starym Bios sam się po ustawiał. Tylko wybór butowania. Trzeba poszukać w necie instrukcji.

No to pomogłeś :smiley:

Bardzo, pisze o jakiś “10 letnich laptopach” a tu niby bios blokuje wersje 64 bitową tylko?

Jeden z laptopów był dwu letni, i też wszystko poszło bez problem. A jako ciekawostkę napisze, że tylko laptop Samsunga nie nadawał się do Windows !0 , coś z prymitywnym procesorem. I został pod windows 7.

Jak netbook to się nie dziwię, brak sterownika by obraz wyświetlać w większej rozdzielczości niż 800x600.

Nie szukałem żadnego modowanego a stary zawieszał start systemu.

Pewnie chodziło jedynie o ten problem… https://youtu.be/_Hg2TKjQM8s

Włącz najpierw pena z 32 bitowym systemem, przejdź do instalacji zaawansowanej i po kolei usuń wszystkie partycje. Teraz włóż pena z 64 bitowym systemem i powinno zaskoczyć, Instalujesz system na miejscu nieprzydzielonym,. Instalator sam utworzy potrzebne partycje. Potem możesz sobie partycję systemową zmniejszyć np. do 100 GB i na miejscu nieprzydzielonym zrobić kolejne partycje

Niestety, ale już tak robiłem… Jak już napisano to wina BIOS’u, usunięcie partycji nie pomaga.

1 polubienie

Jak dla mnie dziwne żeby instalator się nie kapnął.

Ja dobrze rozumiem że na 2GB ramu chcesz instalować 64bit system?

Teraz patrząc na specyfikację tego sprzętu wcale się nie dziwię, że system 64 bitowy na nim się nie zainstaluje. Przede wszystkim ma jedynie 32 GB miejsca na system i dane,. Druga rzecz to RAM, tylko 2 GB , Wprawdzie niby te wymagania minimalne spełnia ale nie byłoby podstawowego komfortu użytkowania. I zastanawiam się skąd ta chęć przejścia na system 64 bitowy… Zainstaluj sobie najnowszy Windows 10 Home 32 bit jeśli działa na nim płynnie.

Chciałem jedynie spróbować, wiem że nie mógłbym komfortowo korzystać z systemu…