Brak możliwości instalacji wtyczki Adobe Flash (Windows XP)

Postawiłem na nowo system (Format) na nowym komputerze. Posiadam oryginalnego Windowsa XP. Wszystko działa z wyjątkiem możliwości oglądania zdjęć w FireFoxie a wszystkie okna na kompie pływają a nie przesuwają się bez smug (Nie wiem czy ma to związek ale piszę…) Stery kompletne. Widać że brakuje wtyczki Adobe. Chce ją zainstalować czy to automatycznie czy ręcznie - klikam ale nic się nie dzieje. Co zrobić by usterki usunąć?

Jeśli okna nie przesuwają się płynnie to najpewniej brakuje sterowników do karty graficznej.

Na Windows Vista jest to samo po formacie niektóre programy się nie chcą instalować w tym włąśnie flashplayer robiłem formata u brata cyrki się dzieją ale myśle,że to zasługa MS by skusić na kupno Windowsa 10 najlepiej z nowym sprztętem.

W XP a nawet w Win7 zdarzały się problemy z instalacją Adobe Flash Playera z instalatora web zwłaszcza w kontakcie z programami antywirusowymi, które nie pozwalały na uruchomienie weba w celu dociągnięcia reszty. Rozwiązaniem jest pobranie od razu pełnego instalatora. Linki do pełnych instalatorów są, ale Adobe sobie wymyśliło że będą tylko do 20 stycznia 2016, wiec nie będę ich tu dawał. Skutecznym sposobem na problemy instalatora web jest pobieranie pełnych instalatorów wersji beta, bo jakoś Adobe tak sobie wymyśliło, że tu pełne instalatory mogą istnieć zawsze.

http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer.html

W twoim przypadku pozycja numer 2.

Próbowałem zainstalować pełne wersje - nie udawało się. Blokada exe!

Jaka blokada exe? A inne programy instalują się normalnie?

Problem tkwił w Service packu 3 i sterownikach do grafiki które od dziwo nie zostały dodane do płyty z kompem (A wszystkie inne tak!!!) a ściągnąłem je z jakiejś nieopisanej bliżej strony - sęk że działają! Dzieki za pomoc!