Brak możliwości logowania po formacie win 10

Witam. Posiadam system windows 10. Wczoraj postanowiłem zainstalować system na nowo o usunac wszystko z dyskow. Po wszystkim komputer uruchomił się ponownie, jednak podczas ładowania najpierw wyskakuje błąd: Instrukcja w 0x00007FFAF73FFB4C0 odwołała się do pamięci pod adresem 0x00007FFAF73FFB4C0-Pamięć nie może być written, więc daje przycisk ok Następnie system automatycznie loguje się na konto administrator i po chwili wyskakuje błąd określona domena nie istnieje lub nie można się z nią skontaktować.
Finalnie nie moge się zalogowac. Nadmieniam że próbowałem wejść trybem awaryjnym jednak bezskutecznie dalej jest to samo.

Instalowałeś “na świeżo” z USB/DVD z Windows 10, czy użyłeś płyty/partycji Recovery i tylko przywróciłeś?

na świezo po wejsciu w panel sterowania dalem przywroc ustawienia fabryczne i zaznaczylem usun dane z wszystkich partycji.

No to nie była instalacja “na czysto” tylko odświerzenie systemu. System czyści dane i resetuje się do ustawień domyślnych - jak widać w twoim przypadku dość nieudolnie.

Jeżeli to laptop to przywróć system z płyty/partycji recovery. Jeżeli stacjonarka to najlepiej zainstalować na świeżo.

Pobierz Windows ISO Downloader i utwórz bootowalnego pendrive.

Przy instalacji użyj swój klucz Windows.

 

 

Nie bardzo wiem jak taki bootowalny pendrive zrobić bo sie w to nie bawiłem nigdy. Jeżeli chodzi o klucz to tez nie ma go ani na pudelku ani na lapku jest po prostu w systemie i zawsze sie to robilo automatycznie… Mój komputer to laptop samusng series 5 i5 8gb i jak mialem jeszcze win 8 przed aktualizacja do 10 to pamietam ze robilem raz recovery za pomoca klawisza f8 ale teraz to nie dziala. 

Pobierz narzędzie MediaCreationTool

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

 

Reszta intuicyjne w tym programie jest banalnie prosty. System zapewne posiadasz w wersji HOME bez N ilu bitową zapewne wiesz i taką wybierz.

Ale jak mam to pobrać skoro nie moge wejsc na laptop? Teraz pisze z innego komputera.

Ręce opadają. Nie wpadłeś przypadkiem na to żeby pobrać z tego drugiego kompa?

No dobrze pobiorę i co dalej normalnie z pendrive na ten niedziałający? Nie jestem znawcą dlatego pisze tutaj.

Rozumiem, że nie trzeba się na wszystkim znać ale to są podstawy lub nawet nie podstawy tylko logiczne myślenie. Jak chcesz postawić system jak nie masz pojęcia o bootowaniu itp. Może najpierw trochę poczytaj a później bierz się za instalację Windowsa. Przygotuj pena w tym działającym kompie a następnie podłącz do niedziałającego.

http://www.mamkomputer.info/instalacja-windowsa-10-z-dvd-pendrive-instrukcja/

postawiłęm kilkadziesiat windowsow z tym ze zawsze z plyty bo byl to xp albo po prostu z partycji recovery, jak mialem win 8 i nie musialem konbinowac z pendrivem i bootowaniem wiec tez skad mam wiedziec jak to zrobic… Sprobuje to ogarnac po filmach na yt.

Dobra dzieki mr Freeze dzięki Tobie przygotowałęm pendive z obrazem i juz mam na zaś. Po zainstalowaniu ponownie wszystko smiga. Dzięki jeszcze raz :slight_smile: