Brak możliwości naprawienia pendrive'a przez system Windows


(Lukaszszymczyk) #1

Witam

Po włożeniu pendrive'a do portu USB pojawia się błąd ,,Wystąpił problem z tym dyskiem.Przeskanuj i napraw ten dysk." Wykonuję skanowanie z naprawianiem, ale wyświetla się komunikat ,,Podczas naprawiania tego dysku wystąpił problem. System Windows nie może naprawić dysku. Zamknij to okno dialogowe, a następnie ponów próbę naprawienia dysku." Po zamknięciu tego okna dialogowego pojawia się ponownie komunikat dotyczący naprawy dysku. Jak naprawić pendrive'a?


(Henio Mazurek) #2

Format. Narzędzia naprawy dysku MS są jak miasteczka z amerykańskich westernów (bezużyteczne makiety które tylko ładnie wyglądają).


(Lukaszszymczyk) #3

,System Windows nie był w stanie dokończyć formatowania."


(Semtex) #4

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Henio Mazurek) #5

Spróbuj sformatować tym

http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html

Jak nie da rady to z jakieś live dystrypucji linuksa (GParted, Parted Magic, etc) utwórz na penrivie nową tablicę partycji (tylko uważaj żebyś nie zrobił tego ze swoim dyskiem). Jeżli to nie pomoże to kosz.