Brak możliwości odczytania dysku twardego po ponownym podłączeniu

Witam. Szukam wszędzie odpwoiedzi ale niestety jestem zmuszony napisać temat.

Posiadam dysk Samsung HD103UJ 1TB

 

Historia problemu:

Musiałem podłączyć do kumputera inny dysk twardy dla jego sprawdzenia/ odwirusowywania bo system się na nim nie uruchamiał. Odłączyłem swój Dysk (oczywiście PC odłączony od zasilania) i podłączyłem co trzeba. Dysk sprawdziłem i chciałem podłączyć swój dysk na powrót… No ale:

 

Dysk nie pokazuje żadnych danych, chce się formatować. Ukazuje mi format RAW oraz tylko 33 MB dostępne. Używając TestDisk nie mogłem sobie poradzić a HDTune nic nie wykazuje. Partition Guru wyświetla pojemność prawidłową mojego dysku (931GB) Ale nadal w żaden sposób nie umiem przywrócic możliwości jego odczytania.

 

Jakieś pomysły? Proszę o szybką pomoc. Pozdrawiam.

Przywróć domyślne ustawienia BIOSa, korzystając z zakładki Default System Settings. Partition Guru może wyświetlać pojemność dysku, opierając się na jego modelu, zapisanym w ‘firmware’.

 

Jakieś zworki nie zakładałeś na nim?

 

Nic nie powinno mu się normalnie stać, może upadł? inne Podłącz go pod innego kompa jako drugi i sprawdź.

Niestety nie pomogło.

 

Nic nie zakładałem. miałem kiedyś identyczną sytuacje kiedy kupiłem ten dysk ale format oczywiście pomógł. Wolałbym jednak tego nie formatować po oczywiście utrata o 700GB zdjęć, plików itd itp bolałaby. może jakieś inne pomysły bo sam pracowałem nad tym ponad 3 dni a w internecie nie ma konkretnej porady. aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia w innym pc jednakże domyślam się że będzie podobnie

Trzeba go podpiąć pod innego kompa i zobaczyć co się będzie działo i spróbować zgrać dane.

Czy dysk jest podłączony, do tego samego gniazda co poprzednio? Bo jeżeli przełączyłeś, drugie może być uszkodzone.

To znaczy konkretnie w jakimś sensie odłączony. Pecet nie chodził czyli wiatraki nie kręciły się. Tylko dioda się świeciła na płycie głównej . Czy odłączony fizycznie i dioda płyty się nie świeciła. Jak pierwsza opcja odłączenia. To mi też kiedyś zniknęły dane po takim odłączeniu. I pomogło przeskanowanie dysku nie pamiętam którym programem. Easeus Partition Recovery  czy z Paragon Partition. I się udało odzyskać partycje dysku i zawarte dane. Nie wiem czy w Twoim przypadku tak się uda.