Brak możliwości pobrania Windowsa 8

Witam, potrzebuję systemu Windows 8, ponieważ zepsuła mi się partycja z systemem, a nie mam płyty. Gdy pobrałem ze strony Microsoftu installer to po wpisaniu klucza wyskakuje mi takie okienko:

post-251877-14090810680594_thumb.jpg

A z internetem jestem połączony. Podejrzewam, że może to być tymczasowy problem, bo na drugim laptopie jest tak samo.

I teraz mam pytanie czy zna ktoś może rozwiązanie tego problemu lub może mi pożyczyć obraz tego systemu lub dać linka skąd mogę pobrać 64-bitowego Windowsa 8 po polsku?

Laptop miał od początku wgrany system, był to OEM Lenovo, a klucz jest zapisany w BIOSie czy tam UEFI i czy system nie-OEM zostanie normalnie aktywowany tym kluczem? Czytałem, że powinien bez problemu się zainstalować, ale wolę się dopytać.

Więc jeśli by nie dało się zwykłego aktywować tym kluczem to prosiłbym o udostępnienie linka do wersji OEM pod Lenovo.

Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że wszystko jest jasne.

Pozdrawiam - Pixel

Jeżeli posiadasz licencję, to to skąd uzyskasz nośnik instalacyjny nie jest istotne - nawet jeżeli użyjesz nie-swojego klucza podczas instalacji, a następnie przerejestrujesz.

Osobiście byłbym na tyle bezczelny, żeby poprosić o pomoc MS Polska, ale to raczej temat do działu licencjonowanie :wink:

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Już ściągnąłem obraz i wszystko śmiga. Jednak nie ma różnicy czy OEM czy nie-OEM. I tak sie aktywuje.

Pozdrawiam - Pixel :slight_smile: