Brak możliwości podmiany pliku hosts

Po ostatniej infekcji Mal.Hosts spowodowanej przez agenta pobierania (na własne życzenie), po usunięciu pozostałości zagrożeń RogueKillerem, plik w system 32, drivers, ect - hosts jest prawie 10 razy większy, niż prawidłowy zapisany z MS na pulpicie. Nie mogę go podmienić w żaden sposób. Niedostępny. Nie da się zmienić nazwy na hosts.old, żeby podmienić na prawidłowy wklejony z pulpitu, ani otworzyć w notatniku, żeby podmienić zawartość. Cudowałem jako administrator. System nie pozwala.

‘By default’ masz tylko prawo do odczytu tego pliku.

Możesz jeszcze spróbować skasować go i podmienić prawidłowym.

Zamiast kombinować z uprawnieniami, co nie jest zbyt bezpieczne odpal po prostu notatnik jako administrator (pod prawym przyciskiem myszki).

@kowgli: pytanie było o podmienienie pliku a nie edytowanie

No i to jest najprostsze wyjście. Upewniłem się, że mam do podmiany prawidłowy plik, tamten skasowałem, wkleiłem dobry z pulpitu. Restart i jest OK!

Dzięki Longhorn2009 :smiley:

bahus - a nie było zaznaczone w oryginale - tylko do odczytu, a jeszcze nie próbowałem przejmować na własność pliku majacego we właściwościach - plik systemowy

kowgli -  a chiny nie dało się otworzyć w notatniku, czy wordpadzie, nawet jako admin

Dziękuję wszystkim