Brak możliwości połączenia PPOE po restarcie

Witam

Mam taki dziwny problem z połączeniem PPOE - tak się dostawca każe łączyć, osiedlowy. Dodaję sobie nowe połączenie, ustawiam wszystko jak trzeba i robię ikonkę skrótu do połączenia na pulpicie. Wszystko ładnie do czasu kolejnego restartu Windowsa. Po restarcie mogę kliknąć 2x na tą cholerną ikonę miliard razy a i tak muszę poczekać jakieś ~2 minuty zanim mi wyskoczy okno z nazwą użytkownika i hasła, w którym mogę wcisnąć “połącz”.

Po prostu ot tak! Naciskam i naciskam a tylko na ułamek sekundy pojawia się klepsydra, trzeba czekać. Jakby karta sieciowa miała jakiś problem po starcie systemu, tyle że dzieje się tak tylko pod XP SP3 (tzn pewnie generalnie pod XP). Pod Windows 7 chodzi tak jak powinno. Warto dodać, że wcześniej stał tu zupełnie inny komputer także z Windows XP i był dokładnie ten sam problem , także ciężko tu obwiniać konkretny sprzęt lub sterowniki.

Teraz mam na nowo postawiony system (poza wyłączonymi paroma usługami, może tu siedzi jakaś odpowiedzialna za to?) i właśnie tak się dzieje. Zastanawia to, że na dwóch komputerach dzieje się to samo, nie mają żadnych podobnych podzespołów (jeden to raczej staroć, drugi trochę nowszy).

Instalowanie programów typu autoconnect nic nie daje, ponieważ i tak nawiązują mi połączenie właśnie po tych ~2 minutach.

Z góry dziękuję odpowiedź lub ewentualną pomoc. Liczę, że znajdzie się ktoś z podobnym problemem (tzn. już rozwiązanym :D), zwłaszcza patrząc na to, że aż na dwóch komputerach problem się pojawia.

PS. Warto jeszcze dodać, że wszystko dostaje “freeze” - przed chwilą kliknąłem na ikonkę połączenia, próbowałem wejść we właściwości “mój komputer” , uruchomić film i coś jeszcze. Wszystko odpaliło się na raz razem z połączeniem a normalnie oczywiście odpala się natychmiast.

A jak długo pokazuje ci się połączenie sieciowe? Bo napewno nie zaraz jak tylko zobaczysz pulpit. A połączenie PPPoE jest powiązane z kartą sieciową i zanim nie załaduje się połaczenie nie uruchomisz kolejnego połączenia. Dodatkowo zapewne musisz mieć antywirusa jakiegoś który doinstalował usługę do połaczenia sieciowego, zresztą większość teraz tak ma i tego się nie przeskoczy. Głównie XP niestety najlepszej obsługi sieciowej nie ma. Moja rada zapodaj sobie router na nim skonfiguruj PPPoE i tyle. A co to da taki router szybciej startuje niż komputer a w kompie nie musisz już nic konfigurować.