Brak możliwości połączenia się przez pulpit zdalny

Witam!

 

Sytuacja wygląda następująco:

 

w domu stoją 2 komputery. Jeden po kablu a drugi na wifi. Dostawca internetu to Vectra, więc jest Vectra > modem > router > no i te 2 komputery. I problem polega na tym, że za nim na świecie nie mogą połączyć się przez windowsowy pulpit zdalny do komputera po wifi (w sumie do tego po kablu też, ale do niego nie chcę). Mam jedno konto administratora bez hasła. Doczytałem, że jeżeli chce się połączyć to hasło musi być do konta. No to założyłem drugie konto z upr administratora + hasło + uprawnienia do podłączenia się przez pulpit zdalny ale to i tak nic nie dało. Za każdym razem kiedy chcę się podłączyć do tego komputera wywala komunikat:

http://i.snag.gy/Mddnq.jpg

 

Wpisuję oczywiście samo IP. Czy w routerze musi być coś ustawiane z portami, żeby było wiadomo do jakiego komputera ma się łączyć i jeżeli tak to jak to zrobić na routerze TL-LINK WE1043ND.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Sam mam Vectre i poproś może by przełączyli router w tryb modemu. W trybie routera jest problem właśnie z portami ; /

 

P.S. Oczywiście nic nie powinno stać sięz WiFi itp. Tylko możliwość jednoczesnego połączenia urządzeń spadnie chyba do 3-4

Z tego co widzę, próbujesz łączyć się przez publiczne IP, zamiast po adresie prywatnym. Zamiast adresu 93.x.x.x, wpisz prywatny, który ma przypisany komputer 192.168.x.x, adres sprawdzisz w ustawieniach protokołu TCP/IP albo poleceniem ipconfig.

 

Ale ja nie mam ich routeru tylko swój i sam sobie dzielę. Więc to chyba niemożliwe? I zależy mi na połączeniach, bo 2 komputery, TV, czasem 2 telefony…

 

 

 

Ale ja chcę łączyć się do tego komputera z pracy, więc to niemożliwe. Musi być pewnie wpisane IP:PORT tylko jak to zrobić ;/

Jeśli z zewnątrz, to inna gadka. W takim razie przekieruj port 3389 na routerze i powinno działać.

 

A jakaś wskazówka jak to zrobić, bo zero pojęcia… TL-WE1043ND. w razie jakby to pomogło.

 

EDIT.

 

Kurde ogarnąłem i działa ;D