Brak możliwości połączenia się z bezprzewodową siecią wifii w macbooku


(Madras) #1

Witam, w moje ręce niedawno dostał się leciwy laptop Apple'a z wersją systemu 10.4.8. Chciałem go zaktualizować do jakiejś nowszej wersji (np. 10.4.11), niestety nie potrafię połączyć się z moją domową siecią bezprzewodową... Po kliknięciu znalezionego operatora internetu (Orange), apka prosi mnie o podanie hasła w celu nawiązania połączenia... Po wszystkich krokach, gdy urychamiam przeglądarkę Safari, program nie może otworzyć zadnej stronki www. Wyrzuca jakiś błąd, iż "Nie można ustalić adresu IP hosta o nazwie google.pl". Zresztą, przy próbie uaktualnienia oprogramowania, po pewnym czasie wyrzuca mi błąd: "Wystąpił błąd sieciowy: przekroczenie limitu czasu (-1001). Upewnij się, czy masz połączenie z internetem. ". Nie znam się niestety nic za nic na Mac-ach. Zresztą mam jakieś wrażenie, iż cały system jakoś nie stabilnie chodzi i dość często gości mnie swoimi 'kwiatkami'. Na przykład po najechaniu kursorem myszy na ikonkę sieci bezprzewodowej, rozwija mi się treść z ikonki znajdującej się obok, czyli z sieci VPN... Pozdrawiam.


(Edmunt) #2

Mam propozycje. Na innym komouterze PC lub mac ściągnij z internetu system OSX wyższym niż ten co masz. Zakładam, że system się posypał i przestał poprawnie obsługiwać moduł Wi-Fi


(Andrzej Teneo) #3

to prawdopodobnie wina ssystem, albo ten modem/router nie obsługuje takiego starego systemu OS X


(Madras) #4

Cześć, przepraszam że tak późno odpowiadam, ale jakoś nie miałem głowy do tego latptopa… Faktycznie system w nim szwankuje i to nie na żarty. Zauważyłem przez te parę dni sporo niedociągnięć, mniej lub bardziej uciążliwych, np brak możliwości połączenia z siecią wifii. Tak więc pomyślałem sobie, że może mógłbym przeinstalować jakoś system w tym macbook-u? Oryginalnie siedzi w nim mac os x 10.4.8, co już jest daleką historią :slight_smile: Użytkownik Edmund wspomniał o ściągnięciu i zainstalowaniu na innym pc wyższej wersji os x… Nie znam się na prawie, ale rozumiem, że mogę spokojnie pobrać jakąś nowszą wersję systemu, która jeszcze by nie obciążyła laptopa? Ciekawi mnie to, bo przykładowo windowsa xp nie mogę ściągnąć i zainstalować, chociaż jest już nie wspierany :slight_smile: Tak więc to tyle, jeżeli chodzi o moje dylematy. Jak to nie wyjdzie to zainstaluje może linux minta, aby laptop nie leżał bezczynnie i nie zbierał kurzu :wink:


(Rosward) #5

Przysługuje ci prawo do wersji, która była fabrycznie dołączana do Twojego laptopa. I tę wersję możesz sobie spokojnie ściągnąć. Ale która to wersja - musisz sam sprawdzić, posługując się System Profiles i np. MacTrackerem.


(Madras) #6

@up

Wiem, że troszkę spóźniona odp, ale mógłbyś podać w jaki sposób oraz skąd ściągnąć czystą wersję systemu? System który w nim siedzi to: Mac OS X 10.4.8.