Brak możliwości połączenia się ze stronami z protokołem HTTPS

Cześć. W FF na dowolnej stronie (nawet wyszukiwarka Google) mam jedynie informację: “Ta strona określa poprzez HSTS (HTTP Strict Transport Security), że program Firefox ma się z nią łączyć jedynie w sposób bezpieczny. W związku z tym, dodanie wyjątku dla tego certyfikatu jest niemożliwe”. I tak jest na dowolnej stronie wykorzystującej protokół HTTPS.

Podejrzewam, że jest to wina ESETa. Co prawda nie korzystam za często z FF (inne przeglądarki otwierają strony ok), lecz mam parę wtyczek i od czasu do czasu z nich korzystam. Próbowałem wyłączyć Filtrowanie protokołów, lecz nie zdało to egzaminu. Jakieś propozycje, co jeszcze mogę sprawdzić? Może ktoś się z tym już spotkał. Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale wygląda to tak, jakby ESET miał jakiś swój certyfikat, którego FF jakoś uparcie nie chce poprawnie obsługiwać.

Tak - w esecie znajdź w ustawieniach skanowanie https i to wyłącz.

Wyłączałem i niestety nic to nie dało. oto co w ogóle wyłączyłem (mimo, że na screenie jest włączone to wszystko byto na off). Te opcje miałeś na myśli? Chyba, ze jeszcze gdzieś są ukryte.

https://zapodaj.net/ef45e6a77ded1.png.html

A sprawdziłeś datę systemową na komputerze? Może się przestawiła (a w tym czasie certyfikaty nie są ważne)?

Datę sprawdzałem, na samym początku. Jest aktualna. Swoją drogą wtedy by
to raczej nie działało na każdej przeglądarce, a nie działa jedynie na FF.

W eset:


Obrazek se strony eseta. Zaznaczyć trzeba - nie skanuj protokołu SSL i odznacz blokowanie szyfrowanej komunikacji.

Masz tam jeszcze ochronę dostępu do stron internetowych. Rozeznaj się w opcjach.

To stara wersja.
Aktualnie jest tak

@arlid Sprawdź na Chrome. (Włącz skanowanie SSL).

Mam to wyłączone. Na górze jest filtrowanie protokołów - dodałem tam FF
i nadal nic. Przy włączonych wszystkich ustawieniach na Operze i Chrome
jest ok. Jedynie FF się buntuje. łatwo to sprawdzić, bo nawet
wyszukiwarka Google nie chce działać :wink: Dziwny przypadek, bo nie wiem,
czy nie działa wyłączanie ustawień - czy to nie to. Niemniej jednak
zakładam, ze to wina ESETa, gdyż po jego instalacji problem się pojawił.

Problem leży po stronie zarządzania certyfikatami SSL w Firefoxie. Po prostu Firefox nie lubi ESETa.
Możesz:

  • odinstalować Firefox
  • odinstalować ESET
  • usunąć CACHE i PROFIL Firefoxa
  • zainstalować ponownie ESET i Firefox.

Wolałem tego uniknąć, ale ok. Przeinstalowałem FF, wywaliłem wszystkie
znaki o jego obecności. ESETa resetowałem do ustawień fabrycznych,
robiłem chyba wszystkie cuda i to nadal uparcie nie chce działać. Ta
przeglądarka chyba nie chce, aby jej używać, bo inaczej tego nazwać nie
można ;p.

Może przejdź na sam antywirus - zero problemów na domyślnej konfiguracji (FX jak i Noda).