Brak możliwości połączenia wolnego miejsca z istniejącą partycją

Witam.

Mam problem z rozszerzeniem partycji systemowej (na której jest system Windows XP SP3) o nierozdzielone miejsca. Na dysku istnieją 3 partycje, z czego jedna jest systemowa. Z obu partycji za pomocą programu Easeus Partiton Master “uszczypnąłem” trochę miejsca, z czego pojawiły się wolne miejca, podzielone po dwa (1 wolne miejsce - od 1 partycji). Jednak chcąc poszerzyć partycję systemową, nie widzi ona wolnych miejsc - czyli nie mogę poszerzyć partycji.

Kolejnym krokiem było spróbowanie zmniejszenie objętości partycji przez gparted, z czego miał trudność z odczytywaniem jednej partycji, bo widzi ona całkowity rozmiar partycji, ale nie widzi zajętego miejsca (to było jeszcze przed podzieleniem.

W “Zarządzaniem dyskami” jedno wolne miejsce jest widoczne jako “wolne miejsce” a drugie jako “nie przydzielone”.

Tak oto gparted widzi wolne miejsca: http://prntscr.com/3sqmj2 .

 

Co zrobić, aby “powiększyć” partycję o wolne miejsca. Dodam tylko, że poszerzam partycję ze względu na instalację Windows 7.

 

Pozdrawiam!

Możesz powiększyć partycję tylko o wolne miejsce, które leży obok powiększanej partycji.

W programie Easeus Partiton Master “złap” myszką za partycję i przesuń ją tak aby wolne miejsca znalazły się obok pierwszej partycji.Następnie powiększ ją o to wolne miejsce.

Dzięki za pomoc - akurat trzeba było ściaśniać pasek wolnego miejsca w lewą stronę, żeby ono automatycznie przeskakiwało o jedno miejsce w lewo, i tak, aż się dojdzie do ten partycji, co się ją chce poszerzyć.