Brak możliwości przerwania instalacji systemu Windows 7

Witam, instalowałem dziś Windows 7 Home Premium 64bit gdy nagle wyskoczył bluescreen, nie jestem w stanie podać co na nim było. Otóż po restarcie czy to z płytą instalacyjną czy bez windows uruchamia instalacje i wyskakuje okienko “Komputer został nieoczekiwanie uruchomiony ponownie lub napotkał nieoczekieany błąd. Nie można kontynuować instalacji systemu Windows. Aby zainstalować system Windows,kliknij OK w celu ponownego uruchomienia konputeta, a następnie ponownie uruchom instalację” Podczas tego komunikatu mam możliwość dostępu do wiersza poleceń ale dalej nie wiem co robić żeby po prostu cofnąć ta instalacje i rozpocząć ją na nowo, liczę na Waszą pomoc, Pozdrawiam.

Szkoda, że nie podałeś żadnych informacji - dokładne dane sprzętu na którym instalujesz, czy jesteś pewny co do sprawności (dysku, pamięci) etc.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby sformatowanie dysku i rozpoczęcie instalacji od nowa ponieważ instalator dostaje z dysku dane ze instalacja nadal trwa i nie da się tego inaczej przerwać. jeśli masz dostęp do płytki z jakimkolwiek linuxem użyj programu Gparted który tam znajdziesz i sformatuj caly dysk. (ew. użyj innego dostępnego programu/narzędzia. możesz też spróbować w wierszu poleceń komendy “format :x” gdzie “x” to litera partycji do sformatowania. ty musisz sformatować partycje systemową czyli “C”. Po tym zabiegu powinieneś być w stanie kontynuować instalacje.

 

Podsumowując: Musisz sformatować dysk żeby kontynuować instalacje.

Po co takie kombinacje alpejskie? Nie wystarczy w biosie ustawić bootowanie z płyty jako pierwszej i podczas rozruchu wcisnąć dowolny klawisz w ciągu 3 sekund aby rozpocząć nowy proces instalacji?

 

 

Czytaj pytanie ze zrozumieniem a później się wypowiadaj. To taka moja skromna rada na przyszłość :wink: poza tym jak sądzisz jak taka informacja pokaże ci się prosto z dysku skoro tam nawet nie po części działającego systemu?