Brak możliwości rozszerzania woluminu C

Witam,
Mam na dysku partycje 30GB i mam mało miejsca na niej, na dysku D mam 420GB wolna partycja, w narzędziach administracyjnych chciałam połączyć cały dysk D z C i nie mogę teraz tego zrobić dlaczego?
Wcześniej opcja była dostępna.

zrób screena z panelu zarządzania dyskami wtedy zobaczymy ew. możesz użyć np. “MiniTool Partition Wizard”. sam używam i jest ok

Było na nie ma? Dziwne… Użyj tego programu  http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

@Juniorek

Pobrałam wcześniej MiniTool Partition Wizard ale coś mi nie wychodzi to połączanie w tym programie.

Dysk wyjęłam z laptopa, i podłączyłam pod drugiego laptopa z systemem 7, może w nim uda się to zrobić.

Screen z 7:

 

@Bogdan_G

Tak właśnie jest, opcja nie jest widoczna tzn ma szary kolor, program pobrałam zaraz po MiniTool próbowałam scalić dysk ale nie da się dysk C nie jest podświetlony jako partycja.

 

Brak możliwość scalenia do C

 

Zarządzanie dyskami

Nie można scalić partycji, jeśli między nimi znajduję się inna partycja. Pomiędzy partycją F a J jest ukryta partycja 470MB. Co możesz w tej sytuacji zrobić?

Mini Tool

  1. Partycję J zmniejszyć o np. 60 GB

  2. Przesunąć ją maksymalnie w prawo

  3. Przesunąć w prawo partycję 470MB (do partycji J)

  4. Powiększyć partycję F ile można (ok 60GB)

90GB na partycję systemową powinno wystarczyć. Jeśli uważasz iż to jest za mało możesz w pkt1 zmniejszyć partycję J o ile chcesz.

@SlawekB44 : Recovery zadziała po zmianie wielkości  partycji ?

To ja Ci odpowiem :

Na 99,999%  Recovery NIE RUSZY.

@SlawekB44

  1. Przesunąć w prawo partycję 470MB (do partycji J)

Jak mam to zrobić?

Cos nie idzie mi to, jakby zablokowana partycja.

 

@gregor23

Nie ruszy RECOVERY, ja mam laptopa a na nim program OneKey Recovery mogę zrobić całą kopię RECOVERY na dysk, tylko ciekawi mnie to, jak zrobię kopię na dysku a ten dysk co mam problem z zwiększeniem woluminu to jak sformatuje to niby jak wskaże ścieżkę do zewnętrznego dysku?

 

 

@jol88 OneKey Recovery ? Poczytaj -https://support.lenovo.com/pl/pl/documents/ht080887

@gregor23

Tak OneKey Recovery laptop lenovo.

Ale ta kopia to partycja  zainstalowanego systemu czy RECOVERY?

Co z tym Mini Tool?

jol88

Partycja 470MB jest partycją systemową utworzoną przy instalacji Win8.1. Nie używam Mini Tool i nie znam jego możliwości.

Nie zauważyłem iż usunęłaś partycję J (Screen z 7)

Polecenie Move/Resize Partition nie działa na partycji 470MB?

Jeśli posiadasz zewnętrzny dysk możesz skopiować partycje z dysku laptopa i mieć ich kopię zapasową(lub cały dysk).

https://www.partitionwizard.com/partition-wizard-bootable-cd.html

na dole strony linki do bootowalnej płyty (.iso)

One Key Recovery przywraca dysk do stanu jaki był przy zakupie. Jeśli robiłaś update z Win 8 do 8.1, to z przywracaniem według instrukcji możesz się pożegnać.

Chyba najlepszym wyjściem jest aktualizacja do win 10. Przy instalacji z USB(DVD) możesz łatwo założyć partycje żądanej wielkośći.

Właśnie w tej partycji 470MB siedzą pliki od recovery, teraz skasowałam cała J, Polecenie Move/Resize Partition nie próbowałam tego, a jak mi się coś w niej uszkodzi i nie będę mogła wgrać ponownie systemu z recovery?

Co do programu MiniTool Partition Wizard Bootable to tylko chcę mieć kopię recovery bez żadnych swoich plików, One Key Recovery i taka kopię chcę mieć zapasową na dysku, nie robiłam update z Win 8 do 8.1 oryginalnie jest na recovery 8.1.

 

Posiadanie kopii zapasowej na zewnętrznym dysku jest rozwiązaniem bezpieczniejszym niż partycja Recovery na dysku laptopa. Uszkodzenie dysku w laptopie jest przypadkiem dość częstym.

Stąd propozycja bootowalnej płyty(Pena) z Mini Tool. Ponieważ obecnie zajętych jest na tym dysku około 30GB, możesz wykonać kopię całego dysku. Umożliwi to odzyskanie systemu na dowolnym dysku w kilka minut. Proponuję pozostać jednak przy 2 partycjach. Jedną na system ok 100GB i drugą na dane – reszta. Oczywiście kopię wykonaną obecnie należy skasować i wykonać kopię po poprawnym powiększeniu partycji z systemem i założoną partycją na dane.

Ostatnie dni na darmową aktualizację do Win 10.

Coś się posypało gdy uruchamiam Recovery specjalnym przyciskiem z biosu, mam napis: One key recovery partition has damaged, so do not launch the main application"

Czyli jakby recovery znikło z tego dysku, ale wszystko jest na swoim miejscu, co teraz mam zrobić?

http://www.backup-utility.com/okr/one-key-recovery-partition-has-damaged-1234.html

Robię krok po kroku tutaj i nie startuje mi.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2912779.html

Znalazłam ten sam problem i rozwiązanie ciekawe czy ktoś mi to zrobi już napisałam do użytkownika.