Brak możliwości sflashowania stock i custom ROMa na telefon bez systemu

Witam,

Posiadam telefon Samsung Galaxy Grand Neo GT-I9060 (bez Dual Sim)

Zafascynowany wyglądem i optymalizacją nowszych androidów (6.0 i 5.0) i zasmucony swoją starą wersją (4.2.2 Jelly Bean) postanowiłem poczytać poradniki by wgrać CyanogenMod na GT-I9060 (tu warto nadmienić że był on fanowski, ale to raczej nie on spowodował problem)

Jeszcze kiedy telefon działał, były problemy. Kiedy jeszcze rok temu chcąc mieć wersję 5.0 czytałem w poradniku by w recovery menu (oryginalne Samsunga) wybrać opcję “Wipe Cache Partition”. Wybieram, po czym telefon daje na sekundę “Błąd” i się resetuje.

 

Kiedy po tym roku czasu postanowiłem ponowić próbę, bez Wipe’a wziąłem “Install update from external storage” - telefon wykrył plik .zip, niestety wyskoczył “Failed to <słowo którego nie pamiętam - Initialize?> sygnature”. Poczytałem i dowiedziałem się. Recovery Samsunga czyta sygnaturę tak by instalować tylko oficjalne aktualizacje. Radzono mi, żeby wyłączyć sprawdzanie sygnatury wgrywając bardziej zaawansowany i rozpowszechniony mod. Wybór padł na ClockWord Mod (nie w wersji Touch). Program Odin, wszystko fajnie, download mod. I tu kropka.

 

Kiedy wgrałem zip na kartę MicroSD przy flashowaniu błąd. Nawet zapomniałem jaki. Nie była to napewno znowu ta sygnatura. No a że nie zrobiłem Backupa, Stockowy 4.2.2 przepadł.

 

Potem spróbowałem z PhilZrecovery. Też nic. Potem TWRP touch. Błąd. Coś że “failed to execute binary file”. Znów Odin (wersja 3.09, myśląc że jest ona nowsza od telefonu próbowałem 1.85, nie pomogło). Powiedziałem sobie wtedy że jeżeli nie CM 11, to chcę by mój telefon działał. Pobrałem “Stock Rom I9060” wszystko dobrze, plik .tar.md5. Odin załadował do programu, ale podczas robienia “Complete (Write) operation failed”. Internet powiedział żeby użyć innego oraz pobrać plik .pit i go załadować. Kupa. Przy wgrywaniu Andka przez Odina leci to jakichś 70% i wywala błąd.

 

Czy jest jakiś sposób na ratunek bez serwisu?

 

Jeżeli pomoże, załączam plik który TWRP wygenerował przy błędzie - recovery.log

recovery[1].log

Hmmm, wygląda na uszkodzoną pamięć. Na twoim miejscu zaniósłbym to do serwisu żeby to obejrzeli.