Brak możliwości skonfigurowania routera Pentagram Cerberus P6352

Witam piszę z takim problemem otóż mojemu koledze popsuł się internet tzn. nie można się połączyć. Posiada internet w Orange stacjonarny10mbs. Próbowałem skonfigurować router przez wpisanie adresu 192.168.1.100 w przeglądarce, jednak pokazuje cały czas że nie można połączyć się ze stroną. Oczywiście router jest podłączony kablem LAN do karty sieciowej w laptopie. Nie wiem w czym może być problem, ustawiłem na automatyczne przydzielanie adresu ip oraz dns-ów, jednak nic to nie daje.

Podejrzewam, że problem może być w kartach tunelowych, które są widoczne przy sprawdzaniu ipconfig.

W załącznikach przedstawiam jak wygląda ipconfig, w pierwszym przypadku przy ustawieniu dynamicznym ip, a w drugim przy ustawieniu ręcznym tzn. ping 192.168.1.101 brama 192.169.1.100, ale i to nic nie pomogło.

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

dynamiczne ip

ustawione ręcznie

http://pokazywarka.pl/g6uyu3/�’> lista kart sieciowych

Wpisz 192.168.0.1 zamiast 192.168.1.100

Karty tunelowe nie powinny tu mieć nic do rzeczy. Resetowałeś router do ustawień fabrycznych? Może panel działa na innym porcie, niż domyślny dla protokołu http/https.

Zapomniałeś dodać załączniki, więc nie widać jakie adresy są przydzielane z DHCP i czy router ma ustawiony adres 192.168.1.100.

Tak resetowałem router do ustawień fabrycznych, ale dalej to samo niestety. Dziwna sprawa jest taka, że gdy połączyłem się z tym routerem przez wifi i wpisałem to 192.168.1.100 dało się wejść w ustawienia, czyli wpisałem login i hasło i pokazały się ustawienia jednak nie mogłem przeprowadzić konfiguracji. Router ma na pewno ustawiony adres 192.168.1.100, przynajmniej tak pisze w instrukcji do tego danego modelu, a jak sie nie mylę pula adresów DHCP jest od tego 192.168.1.101 do 250

W kilku modelach tego producenta był błąd w instrukcji, sprawdzałeś to co napisałem wcześniej?

Będę mógł dopiero sprawdzić jutro, bo muszę tam pojechać, ale bardzo dziękuje za wskazówkę. A gdyby to nie zadziałało to jest jeszcze jakaś możliwość np. czy warto bawić się w ręczne ustawianie parametrów protokołu ?

Z tego co widać, nie host nie pobiera IP z DHCP i ma przypisany adres link-local z autokonfiguracji systemu. Cerberusy ogólnie domyślnie mają IP 192.168.1.100, ale pewne modele mogą stanowić wyjątek i jak pisał Cedar, mogą być błędy w instrukcji. Na większości routerów jest naklejka pod jego spodem z domyślnym IP, loginem oraz hasłem. Spójrz na spód routera. Jeśli nie będzie takiej naklejki, wpisz w wyszukiwarce model routera i najlepiej jego wersję z dopiskiem “domyślne IP i hasło”. Niekiedy ten sam model w różnych wersjach mogą mieć różne IP. Kiedyś tak spotkałem się z TP Linkiem, jakiś model w wersji 1 miał IP 192.168.0.1, a wersja druga 192.168.1.1.

Właśnie dziwi mnie to, że przy automatycznym ip i dns-ach, widoczne ip wynosi 169.254.28.106 i nie wiem skąd takie ip się bierze, przez to nie można moim zdaniem wejść w konfigurację, a brama domyślna nie jest również ustawiona.

Adres 169.254.28.106 Windows przypisuje automatycznie gdy nie może pobrać IP z serwera DHCP(roobal pisze właśnie o tym), który u Ciebie znajduje się w routerze. Najcześciej dzieje się to w przypadkach gdy router jest zawieszony, uszkodzony kabel, zawieszony pojedynczy port itp. Włącz i wyłącz router, sprawdź kabel, wypróbuj inny port. Na trzecim screenie widać prawidłowy adres ale i tak są problemy z połączeniem więc albo są jakieś problemy fizyczne typu kabel albo rzeczywiście router się zawiesza. Widzę teraz, że przez Wifi jest dobrze czyli raczej problem tkwi w uszkodzonym kablu lub porcie na routerze.

Na trzecim zrzucie adres przypisany jest ręcznie, więc prawdopodobnie jest problem z łącznością.

Tak tak próbowałem ustawić ręcznie parametry, jednak to również nic nie pomogło. No nic będę dzisiaj próbował dalej, dzięki za wskazówki