Brak możliwości uruchomienia systemu

Witam.
Mój problem polega na braku możliwości uruchomienia systemu Windows 7 po awarii.
Nie wiem co to za awaria, ponieważ kumpel (laik) włączył komputer, zalogował się i po chwil odsłuchu muzyki pokazał mu sie niebieski ekran. Nie wie co tam było napisane, nie zna angielskiego ani komputerów od strony technicznej. Wyłączył lapka guzikiem off. I od tego momentu kicha. Później już ja próbowałem rożności aby go uruchomić. Próby wyświetlenia jakiegokolwiek menu oprócz F2 (menu biosa) i F12 (bootowanie) nie dają rezultatu. F8 (jak i inne) nie działają. Wrzyciłem mój oryginalny Windows 7 do zewnetrznego CD. Do czasu jest ok. W sensie: dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD lub DVD … po kliknięciu pojawia się najpierw ekran: Windows is loading files …
Po chwili pojawia sie następny ekran z paskiem ładowania (animowany) i logiem Microsoftu pod spodem. Po kolejnej chwili następny ekran jest czarny. Po kolejnych 2-3 minutach na czarnym ekranie pojawia się powiększony kursor. I na tym kończy się próba uruchomienia czegokolwiek z CD. Jeśli bootowanie jest ustawione na HDD, który jest jeden w komputerze, ciągle wyskakuje komunikat: “Error loading operating system” z migającym kursorem.
Obawiam sie że padło coś, czego nie da się naprawić za pomocą klawiatury. Być może ktoś doradził mi jeszcze jakieś możliwe kroki. Na dysku miałem mnóstwo muzyki a co ważniejsze zdjęć z poprzednich pięciu lat.
Pomocy fachowcy! aaaaaa
Laptop Lenovo Z560
Windows 7
Reszta jeśli potrzebna dopiszę

Jak masz płytę z systemem lub pendriwe, to wystartuj z płyty i w czasie ładowania gdy wyskoczy “Instaluj” kliknij na “napraw system”, może naprawi. A jak nie to instalacja systemu bez formatowania i będą wszystkie pliki w folderze :Windows.old" skąd będziesz mógł przenieść w swoje miejsce.