Brak możliwości uruchomienia windows xp sp3


(Levistobi1) #1

Witam. Po infekcji prawdopodobnie ukash pojawił sie ekran z informacją że o niby posiadam nielegalne oprogramowanie i jeśli nie dokonam wplaty komputer zostanie zablokowany, avast wykrył virusa, ale nie mógł go usunąć i przenieść do kwarantanny. Usunąłem coś recznie z system32 i teraz nie mogę uruchomić systemu tzn. uruchamia się ale jest tylko czarne tło z kursorem myszki menadżer zadań nie działa. Podczas próby uruchomienia w trybach awaryjnych jest tak samo.Przywracanie systemu z płyty też nie pomaga,robie wszystko tak jak trzeba wpisuje 1 póżniej hasło i pojawia sie napis :

C:\WINDOWS

System win xp home premium sp3

Mam jeszcze linuxa na usb może dało by sie to naprawić

Pomożecie??


(rgabrysiak) #2

Spróbuj instalacji nakładkowej Windows XP:

instalacja-nakladkowa-windows-t486919.html


(Levistobi1) #3

Ruszyłoo :lol:

Teraz tylko przeskanować i zrobić porządki


(adam9870) #4

Można było spróbować SFC z Konsoli Odzyskiwania: http://www.fixitpc.pl/topic/48-konsola- ... e-windows/

Gdy zainstalujesz system wykonaj log w OTL i wklej na http://www.wklej.org/. Naciśnij przycisk wykrzyknika (zgłoś post) i poproś moderatora o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo. Albo przynajmniej przeskanuj jakimś skanerem (proponuję Kaspersky albo Dr.Web) z płyty ratunkowej AV: http://www.cert.pl/news/5707

Gdy wszystko jest dobrze wykonuj kopie zapasowe. Do wyboru:

  1. Narzędzia wbudowane w system.

http://www.dobreprogramy.pl/Odzyskiwani ... 11269.html

  1. Programy firm trzecich, np. Paragon Backup & Recovery 2012 Free: paragon-backup-recovery-2012-free-obrazy-dyskow-t485887.html (instrukcja w pliku PDF: http://www.sendspace.pl/file/29be869eb8 ... cjaparagon, program do odczytu instrukcji Adobe Reader http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Reade ... 11539.html lub Foxit Reader http://www.dobreprogramy.pl/Foxit-Reade ... 14318.html). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive. W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominasz do czasu awarii.

Pozdrawiam.