Brak możliwości uruchomienia z HDD

Witam.

Mam taki oto problem:

Dawno temu zepsuł mi się napęd CD, a musiałem przeprowadzić reinstalacje systemu. Miałem do dyspozycji pendrive, po kilku dniach męki, udało się zainstalować. Jednak od tego czasu jest pewien problem, aby włączyć windows muszę mieć ten pendrive w USB. Na nim własnie jest bootloader. Dziś postanowiłem to naprawić, nagrałem sobie fedorę 12, miałem akurat zostawioną partycję na linuksa, jakieś 20 GB, no i swap. Więc zainstalowałem, wszystko domyślnie, GRUB na HDD.

I tu kompletnie zwątpiłem, nic się po prostu nie zmieniło, nie mam możliwości włączenia fedory, a pendrive nadal jest potrzeby do uruchomienia XP.

Próbowałem mbrfix, próbowałem reinstalacje gruba, próbowałem modyfikacje flag, itp itd. Bez efektu.

Co robić?

Jeśli chodzi o uruchamianie xp i wymagania klucza USB:

Odszukaj na HDD plik o nazwie boot.ini i podaj nam jego zawartość.

Znajduje się bezpośrednio na partycji aktywnej (np C:\boot.ini, D:\boot.ini itp).

Konieczne może być włączenie wyświetlania ukrytych plików (Panel Sterowania -> Opcje folderów -> zakladka "widok’ -> odznacz “ukryj chronione pliki systemu windows” i zaznacz “Pokaż ukryte pliki i foldery”)

Takiego pliku nie było, więc już dawno próbowałem skopiować bootloader z USB na HDD. Swoją drogą, windows zainstalowany jest na E:, a C: jest partycją dla danych.

[Boot Loader]

timeout=15

Default=multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS

[Operating Systems]

C:\btsec\XPSTP.bs="1. Begin TXT Mode Setup Windows XP, Never unplug USB-Drive Until Logon"

multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(2)\WINDOWS="2. and 3. Continue with GUI Mode Setup Windows XP + Start XP from HD 1" /FASTDETECT

multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(2)\WINDOWS="Continue GUI Setup + Start XP from HD 2, use if installing on HD2" /FASTDETECT

c:\grldr="4. Start GRUB4DOS Menu - DOS FPY IMAGES + Linux + XP Rec Cons + Vista"

C:\btsec\XATSP.bs="Attended Setup XP, Never unplug USB-Drive Until After Logon"

E:\ubnldr.mbr="Auto Super Grub Disk"

A ten posiada odwołania do pendrive’a - nic dziwnego, że jest wymagany do uruchomienia systemu windows, zresztą wklejony kod mówi sam za siebie.

Litery dysków nic nie mówią bootloader’owi ponieważ są to imiona, które podczas instalacji nadaje partycjom system Windows i tylko w takim systemie (już uruchomionym) są w ten sposób rozpoznawane. Jakbyś obok zainstalował inny system windows - jest wielce prawdopodobne, że partycje dysku otrzymają inne litery.

Aby uruchomić xp z dysku, na jedenej z jej partycji musisz mieć pliki zaznaczone na screenie:

http://img4.imageshack.us/img4/401/plik … iowexp.jpg

Jeśli je znajdziesz - podaj informacje o ilości dysków twardych w komputerze (pendrivy ieistotne), oraz o ilości partycji na każdym z nich.

Jeśli nie znajdziesz tych plików, lub jest wielce prawdopodobne, że modyfikowałeś wskazane pliki ręcznie (z wyjątkiem boot.ini) to nie znam innej metody pozbycia się problemu jak tylko nowa instalacja xp.

Po instalacji xp z pendrive’a trzeba zmodyfikować plik boot.ini znajdujący się na dysku, usuwając z niego linijkę: “z zapisem USB repair NOT to start Windows XP”

Instalowałem u siebie system z poniższego poradnika:

http://www.asuseeepc.pl/forum/viewtopic … a&start=20

I gwarantuję, że metoda jest niezawodna.

wykasuj ta sciezke i zrob porzadek w ‘windowsami’, bo masz dwa (lub trzy) zainstalowane na roznych dyskach… 8)