Brak możliwosci ustawienia obrazu folderu Windows 7

Cześć,

Sformatowałem dzisiaj dysk i co za tym idzie przeinstalowałem system Windows 7 x64. Napotkałem dosyć dziwny problem. Mianowicie nie mogę ustawić obrazu folderu…

Niby ustawiam ale się nie wyświetla. Gdy zmienię nazwę obrazka na “folder” to wtedy w co niektórych się wyświetla. Generalnie jeszcze tydzień temu mogłem sobie ustawić dowolny obrazek bez konieczności zmiany nazwy. Na dzień dzisiejszy tylko opcją zmiany nazwy pliku co i tak nie jest skuteczne w 100% przypadków. Jest to dosyć irytujące.

Ma ktoś jakieś pomysły?

Pzdr.

Nie bardzo rozumiem o jaki obrazek folderu ci chodzi . Czy o ikonę wyświetlaną w eksploratorze czy o obrazek tła folderu.

Jeśli o ikonę wyświetlaną w eksploratorze to obrazek powinien być umieszczony wewnątrz folseru i być zapisany w formacie jpg z nazwą folder.jpg (inne formaty :png lub bmp niestety nie wyświetlą obrazka). Jeśli chcesz uzyskać obraz tła folderu trzeba dodatkowo zainstalować bibliotekę VistaFolderBackground.dll i dodać odpowiedni wpis w rejestrze .Wówczas we właściwościach folderu pojawi się zakładka umożliwiająca zmianę tła folderu na wybrany przez siebie obrazek.

1t%C5%82o.jpg

Pobierz archiwum zip odpowiednie dla twojego systemu , wypakuj do folderu Moje dokumenty i uruchom install.bat.

Do 32 bit Windows 7 : http://emmers.cba.pl/TEMP/7_32.7z

Do 64 bit Windows 7 : http://emmers.cba.pl/TEMP/7_64.7z

Chodzi mi o

4TBUT.jpg

Aby takie foldery wyglądały jak Bóg przykazał…

Sęk w tym, że nie musi mieć nazwy “folder”. W XP-ku robiło się to bez przeszkód. W pierwszej wersji 7-ki jaką zainstalowałem na moim PC też mogłem to dowolnie zmieniać. Teraz nawet nie zawsze pomaga zmiana nazwy na “folder”. Ale jak już mówiłem nie powinno być problemów z wyborem obrazka, a jednak jest…

Obrazki będą widoczne jeśli ustawisz widok na miniatury , jeśli będzie to widok ikon lub jak w XP kafelków , to obrazki folderów są nieaktywne.

Tu nie chodzi o to jaki widok mam ustawiony tylko o to, że nie mogę ustawić obrazka folderu… Oczywiste jest chyba, że widoki które nie obsługują obrazów folderów nie wyświetla mi ich…