Brak możliwości ustawienia odpowiedniej rozdzielczości

Witam !

Piszę tutaj, ponieważ już od jakiegoś czasu mam spore problemy z rozdzielczością na moim PC :

  • Windows 8.1
  • Intel core i7 
  • 64 bity
  • 8 GB ram
  • Nvidia GeForce GTX 970
  • Monitor IIYama ge2488hs

 

Na czym polega mój problem ? Otóż zaczęło się od tego, że nie mogłem zaktualizować sterowników do karty graficznej. Za każdym razem wyskakiwał błąd, teraz jest jeszcze gorzej, bo komputer uruchamia się w całkowicie nieczytelnej (rozdzielczości?). Jakby piksele miały wymiary 5/5mm… (obrazek 1)Kiedy wchodzę w ustawienia rozdzielczości i ustawiam na 1920/1080, wszystko się robi duże, jak przy 1024/768, lub nawet bardziej. Kiedy kliknę zachowaj, nie mam już możliwości ustawienia wyższej rozdzielczości jedynie tak jak na obrazku 2. Jedynie w trybie awaryjnym mogę poprawnie ustawić rozdzielczość (z niego właśnie piszę). Dodam jeszcze, że czasami (teraz już prawie zawsze) komputer się uruchamia a monitor nie (znaczy widać, że ekran się świeci, ale jest czarny). Jest ktoś w stanie mi pomóc ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi !

20160623_110930_resized.jpg

20160623_094642 (1).jpg

Sprawdź kabel połączeniowy z monitorem, i / lub inny monitor (bo to w nim prawdopodobnie leży problem).

Zmieniłem kabel, monitor też-nic nie pomogło.

Może spróbuj usunąć sterownik np. programem driver sweeper (po uprzednim odinstalowaniu) i wgraj ponownie odpowiedni dla swojego modelu, przy instalacji zaznaczając czystą instalacje.

Tak też zrobiłem i po ich usunięciu komputer uruchomił się poprawnie, niestety instalacja zakończona niepowodzeniem 

 

20160623_154704.jpg

Możesz spróbować wyszukać sterów przez identyfikator sprzętu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1228905.html

Lub możesz skorzystać z kreatora nvidii do automatycznego wyszukiwania sterów http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=plOpcja 2: Automatyczne wykrywanie sterowników NVIDIA 

Ewentualnie instalujesz stery z płytki jaką dostałeś razem z grafą.