Brak możliwości usunięcia folderów z kosza (odmowa dostępu)

Aha czyli te 3 pliki IO, MSDOS, BOOTFONT są uszkodzone i mogę je usunąć? Chciałbym się upewnić co do tego i zamknąć temat bo problem z koszem i odmową dostępu został rozwiązany.

BOOTFONT.ini

io.sys

jest plikiem systemowym lepiej nie usuwać.

Możesz miec problemy później z bootmgr

Hej,

Wszystkie te 3 pliki są plikami systemowymi. Ich usunięcie może skutecznie unieruchomić system. Nie możesz się sugerować przy tym ich zerowym rozmiarem.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko ciekawe czemu nie są one ukrytymi plikami ? Pojawiły się dopiero po użyciu roguekillera .

Hej,

Czasami program może przywracać widoczność plików ukrytych. Ale nie jest to żaden problem - klikasz na każdy z tych plików i na karcie włąściwości zaznaczasz, że ma być ukryty i tyle.

Tak tylko, że tam pole “ukryty” jest zacieniowane i niedostępne do zaznaczenia.

Oczywiście w opcjach folderów zaptaszkowane nie pokazuj ukrytych plików i folderów i ukryj chronione pliki SO.

Sprawdzane programem IOBit Unlocker - status niezablokowane.

Czy da się je ukryć z powrotem?

W opcjach folderów ustaw na chwilę żeby były pokazywane pliki ukryte i systemowych.

Zapisz ustawienia i od razu przywróć poprzednie ustawienia.

Niestety nic to nie daje  - te 3 pliki dalej figurują jako widoczne. Zresztą próbowałem to zmieniać wcześniej.

Hej,

A zaznaczałeś wszystkie pliki jednocześnie czy pojedynczo?

Pozdrawiam,

Dimatheus

W obu przypadkach pole ukryty jest niedostępne i podciemnione - nie do zaznaczenia.

Po RogueKiller są odkryte te pliki bez opcji ukrycia we właściwościach. Tak było i u mnie, ale poradziłem sobie i polecam sposób:

Na Mój Komputer/C trzeba dodać nowy folder i nazwać “pliki odkryte”, albo jakoś tak. Do folderu poprzeciągać te odkryte pliki systemowe. Potem na ten folder najechać kursorem - PPM i wybrać właściwości. We właściwościach już będzie aktywna opcja ukrycia. Zastosować, potwierdzić zastosowanie do zawartości folderu, dać OK i folder z plikami znika.

Działa to, ale czy to nie ma wpływu na ich poprawne działanie( jeśli to pliki systemowe) tzn.  że są umieszczone w jakimś tam folderze a do tej pory nie były?

Hej,

Po prostu po tym zabiegu wchodzisz do folderu i przenosisz pliki w oryginalne ich miejsce.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Byle pozostały na C, bez zmian lokalizacji.

Nie no jeśli je z powrotem wyjmę z folderu na dysk C to one znów są nie ukryte.  Chyba, że mogą być w tym folderu i to nie ma wpływu na ich działanie poprawne. 

Hej,

Nie, nie możesz ich zostawić w tym folderze - muszą być bezpośrednio na partycji systemowej C. Bez nich lub po ich przeniesieniu system może się nie uruchomić.

Ale zastosowałeś atrybut ukryty także do zawartości folderu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Przenieś pliki tam gdzie powinny się znajdować czyli bezpośrednio na C.

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia

Wklej kolejno i zatwierdź enterem:

attrib +h +s C:\IO.SYS

attrib +h +s C:\MSDOS.SYS

attrib +h +s C:\Bootfont.bin

Dzięki Atis. Teraz jest tak jak było przedtem i tak jak powinno być.