Brak możliwości usunięcia folderów z kosza (odmowa dostępu)

Wczoraj usunąłem z partycji niesystemowej dwa foldery niby puste z odmową dostępu. Były to chyba pozostałości po aktualizacjach lub service pack(nazwy były i386 i Amd coś tam ). Jeden folder udało się usunąć za pomocą Unlockera, drugi Unlocker umieścił w koszu i właśnie teraz nie można opróżnić kosza z dwóch folderów Dd176 i Dd 3167. Tak samo nie można ich przywrócić. Unlocker też już ich nie usuwa. Co można z tym zrobić? da sie to jakoś usunąć?

Spróbuj w trybie awaryjnym: http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows/start-computer-safe-mode#start-computer-safe-mode=windows-vista

W trybie awaryjnym na koncie Administratora kosz jest pusty nic tam nie ma. Na drugim koncie tak samo w trybie awaryjnym odmowa dostępu i nie można usunąć tych folderów. Unlocker wyświetla komunikat, że obiekt został skasowany, ale one nadal są w koszu.

Hej,

Utwórz jakikolwiek plik na pulpicie i przerzuć go do kosza, a następnie kliknij na ikonie kosza i opróżnij kosz. Zawartość zniknie?

Pozdrawiam,

Dimatheus

 Dawno już tego próbowałem i niestety nic to nie daje. Taki utworzony i wrzucony do kosza usunie, a te dwa zostaną.

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/221925-usuwanie-plik%C3%B3w-z-kosza-kt%C3%B3re-nie-chc%C4%85-si%C4%99-usun%C4%85%C4%87/

http://forum.dobreprogramy.pl/temat/314715-nie-mog%C4%99-usun%C4%85%C4%87-element%C3%B3w-z-kosza/

 

Spróbuj ewentualnie Eraser http://www.dobreprogramy.pl/Eraser,Program,Windows,12852.html

Hej,

  • Próbowałeś wykonać skan dysku partycji, z której pochodzą usunięte pliki?
  • Użycie sprzątania w CCleanerze też nic nie daje?

Pozdrawiam,

Komenda z pierwszego linku zarówno w trybie normalnym jak i awaryjnym nic nie daje.

Porady z drugiego linku to raczej chyba przejąć na własność z poziomu kosza nie da rady, a przywrócić tych folderów pustych też nie można.

Eraser tyle poradził, że wizualnie te foldery z kosza zniknęły, ale przy opcji opróżnij kosz dalej ten sam komunikat o odmowie dostępu. Aha i ikonka kosza nie jest pusta tylko oznaczona na żółto czyli, że coś w nim jest.Tylko po wejściu w kosz te foldery są już  teraz niewidoczne. Restart nic nie daje po eraserze.

Skan robiłem i nie ma żadnych błędów na dwóch partycjach.

Po zastosowaniu Erasera i po nim Ccleanera z opcji sprzątanie w końcu udało się - w koszu nic nie ma i opcja opróżnij kosz nie jest dostępna czyli jest pusto. Dziękuję koledzy za porady - może komuś innemu się to przyda. Pozdrawiam.

No niestety znowu wrócił problem. Pojawił się on po zakończeniu sprawdzania błędów CHKDSK dysku D. Teraz znowu w koszu niby nic nie ma, ale przy opróżnianiu pokazuje odmowa dostępu - nie można usunąc folderu Dd3171. Przy próbie sprzątania Ccleanerem pokazuje komunikat Kosz na dysku D jest uszkodzony - daję żeby usunął i komunikat, że nie można usunąć. Taki sam komunikat jest jak klikam właściwości - oczyszczanie dysku D.

Partycja D nie jest systemowa. Jak to jest myślałem że kosz jest tylko na partycji systemowej ( w moim wypadku C)?

Nie wiem co już teraz z tym zrobić. Niby to w niczym nie przeszkadza, ale jest irytujące. Przecież nie będę robił formata.

Hej,

 

Spróbuj wrzucić do kosza pojedynczy plik i opróżnij kosz. Jeśli to nic nie da, wejdź w kosz i z poziomu kosza wywal ten jeden plik. Ikonka kosza zmieni się na opróżniony?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ikonka kosza zmienia się na opróżniony , ale po takim triku dając prawoklik na koszu jest dostępna opcja opróżnij kosz i po kliknięciu na tym znowu ikonka zmienia wraca do statusu zapełniony i elementów 2 oraz odmowa dostępu. Chyba nie ma na to rady. Dlaczego wcześniej komunikowało, że kosz na D jest uszkodzony?

Pierwsze, to kliknąć PPM w ikonę kosza, wybrać właściwości i zaznacz - nie przenoś plików do kosz, zastosuj i ok. Potem z powrotem otwórz właściwości kosza i odznacz. Sprawdź wtedy zachowanie kosza, czy będzie się czysto opróżniał. Jeśli nie, to pozostaje naprawa ścieżek dostępu. Skorzystanie z programu Roguekiller po skanowaniu, z opcji usuwanie, naprawia ścieżki dostępu, skróty i ikony, ponadto jeszcze wykonuje się naprawę skrótów z opcji z prawej strony panelu RogueKiller. Pobierz z linka bezpośredniego na pulpit i uruchom na xp normalnie, na win 7 jako administrator. Robisz restart i masz backup tego programu i logi na pulpicie. Zapodaj tu linka do loga z usuwania z wklej.to. http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller,Program,Windows,39028.html.

Ten sposób z PPM nic nie daje.

Logi z Roguekiller ze skanowania i usuwania:

http://wklej.to/XZePY

http://wklej.to/WH5SJ

Log z naprawiania skrótów:

http://wklej.to/sQFRI

 

Z folderami w koszu dalej to samo czyli odmowa dostępu i nie można usunąć. Program nie prosił o restart od razu były logi. Jak usunąć ten program Roguekiller?

Normalnie się wszystko usuwa. Wszystko, logi, backup i roguekiller. Po restarcie można zobaczyć zmiany ustawień systemowych, jak i ikony systemowe, których wcześniej nie chcieliśmy. Cóż. Ja usuwam pliki z pominięciem kosza, tak mam ustawione. Co do kosza, to trzeba wg 4 punktów tej porady: http://www.ehow.com/how_5751601_fix-recycle-bin-windows-xp.html

To po angielsku, bo tłumacz tak tłumaczy te polecenia do wiersza poleceń, że nic by to nie dało.

A te pliki systemowe które, teraz powyciągało na dysku C i D a przed skanowaniem nie było mogę pousuwać? Wg tego poradnika  to na pewno wpisać “del recyklingu” ?

Dlatego nie dałem tłumaczenia, żeby właśnie nie wpisać tłumaczenia, tylko:

del recycler

Problem chyba rozwiązany za pomocą programu Inherit. Przeniosłem folder RECYCLER z partycji D na ikonę Inheritu - nadało uprawnienia i po tym mogłem normalnie opróżnić kosz i nic tam nie ma już.  Teraz folder RECYCLER jest tylko na partycji C czyli systemowej, a wcześniej był na D i w nim były aż 3 ikony kosza z tą długą nazwą S-1-5…

Mam jeszcze pytanie bo po działaniu Roguekillera na dysku systemowym obok folderów windows, program files i Documents and seetings pojawiły się jeszcze jakieś trzy pliki screen http://zapodaj.net/ee6c09f10c80c.jpg.html których wcześniej nie było czy mogę je usunąć bez konsekwencji dla działania systemu?

Najczęstą przyczyną możliwosci usuniecia plików np. IObit Unlocker itp. nawet w trybie Force Mode jest to, że plik jest uszkodzony.

A jesli z kosza nei można usunąć to  -“Kosz systemowy jest uszkodzony”. Windows 7 wyświetla komunikat czy opróżnić kosz.

CHKDSK /F rozwiązuje ten problem.

Czyli nie usuwać tych 3 plików ręcznie? Tylko włączyć CHKDSK /F?

Ja też nie mogłem usunąc plików uszkodzonych, wykonałem CHKDSK /F , po ponowym uruchomieniu komputera pliki miały “zerowy rozmiar” i wtedy normalnie mogłem usunąć.