Brak możliwości usunięcia plików

Nie mogę usunąć plików z dysku, próbowałem unlockerem oraz killboxem nic nie dało. Podczas próby usunięcia wyświetla komunikat "Określona nazwa pliku jest nieprawidłowa lub za długa. Wybierz inna nazwę pliku. Proszę o pomoc ![-o<

To wybierz inną nazwę. PPM. Właściwości. U góry masz nazwę pliku kropka i rozszerzenie. Zmień np zablokowany.gif na zabl.text. Na dole odznacz tylko do odczytu. Potem zastosuj i OK. Powinno się usunąć. Gdy się nie usunie, to jest sposób na usunięcie wszystkiego. Ale pamiętaj - gdy to jakiś systemowy chroniony plik, to system może nie wstać. Dokładnie przeczytaj ten poradnik najefektywniejsze-usuwanie-zablokowanych-programow-plikow-t542611.html czyli jak tym modułem portable posprzątać.

Niestety nie mogę zmienić nazwy ani właściwości plików bo wyskakuję ten sam komunikat, pliki są na dysku zewnętrznym. Odkurzacz też nie pomógł ani Wise JetSearch. próbowałem też LockHunterem i nic.

Cóż, - podłącz ten dysk i spróbuj naprawić uprawnienia - uruchom ten fix it http://support.microsoft.com/mats/windo … gnostic/pl