Brak możliwości usuwania, kopiowania na dysku d

(Magda S) #1

Dobry wieczór.

Szukam i szukam różnych informacji , ale ciężko znależć mi dobrą wskazówkę. Mam mały problem, na dysku d mam piosenki i kilka filmów , które ściągłam z internetu, i pojawił się problem gdy część chciałam wykasować lub przenieść do innego folderu, jest to niemożliwe , cały czas wyświetla komunikat , że nie mam do tego pozwolenia, dodam , dodam ,jestem jedynym administratorem komputera i mam pełne uprawnienia do wprowadzania zmian, ale te filmy i piosenki należą do ''administratorów'', a oni nie mają pełnego uprawnienia ale nie można również tego zmienić i kółko się zamyka. Gdybym mogła prosić o jakieś rady. Dziękuję.

-- Dodane 02.02.2010 (Wt) 20:53 --

Naprzykład, plik z tą piosenką jest własnością glownego administratora, głowny administrator ma pełną kontrolę, ale wykasować nie mozna bo wciąż woła o ''pozwolenie''.

(tores1977) #2

Posiadasz hasło administratora?

Jaki posiadasz system ?

(Magda S) #3

Tak, posiadam hasło administratora, mam vindows vista 32 bitowa, acer aspire,

Chciałam tylko dodać, że jak wcześniej na dydku d założyłam jakiś folder i potem w nim zapisałam film to mogę go usunąc chodzi o te filmy bezpośrednio zapisane na dysku d.

Wiem , że ostatecznie mogę zformatować dysk a te pliki , które da radę przenieść, przeniosę na chwilę na dysk c a potem po sformatowaniu z powrotem na dysk d i muszę pamiętać, żeby zawsze zapisywac w folderze.

Wiem, żeby usunąć dany plik , mająć pełne uprawnienia 'administratora' , wymaga również pełne uprawnienia nie mylić ''administatorów''- ale tego nie mogę zmienić na pełną kontrolę i kółko się zamyka.

Próbowałam z ''unlocker 1.8.8 . ale pokazuje wiadomość , że nie ma żadnych blokad, więc to nie działa w moim przypadku.

Z góry bardzo dziękuję za jakieś rady, ale chyba za dużo nie da się zdziałać.

Pozdrawiam

(tores1977) #4

gdy chodzi o usunięcie to może wypróbuj to http://www.programosy.pl/program,pocket-killbox.html

A sprawdzałaś co się stanie gdy wyłączysz UAC

(Dawid Czernek) #5

Moment...

Jeśli pliki przeniesione/przekopiowane przez Ciebie możesz usunąć a pliki pobrane przez aplikacje nie, to może wystarczy wyłączyć daną aplikację dzięki której pobrałaś pliki. To mało prawdopodobne ale czasami takie rozwiązania są trafne.

Spróbuj.

(Magda S) #6

bardzo dziękuję za porady,

Co do tej aplikacji to nie dość, że ją wyłączyłam , to skasowałam ją też dodatkowo i to nic nie dało, chodzi mi o Aresa, a dokładnie o pliki których nie ściągło a już na starcie zostały zapisane, czyli nie ma z nich żadnego pożytku a skasować nie szło.

Dużo jeszcze wczoraj czytałam, i wiem , że można wprowdzić bezpośrednio komendy w ''RUN', ale nie wyszło mi to za bardzo, ściągłam również program ''Take control'', i nic z tego, coś blokuje dysk d, no i poddałam się, poprzenosiłam co chciałam i sformatowałam dysk d, ale mimo wszystko nie podoba mi się brak tej kontroli nad dyskiem d, na dysku c mogę kasować wszystko.

Czutałam o UAC , ale nie sprawdzałam z wyłączeniem tego, sprawdzę.

Mimo wszystko bardzo dziękuję za porady.

Pozdrawiam

(mysz 1) #7

Przyjmij uprawnienia do dysku .

Zobacz :

http://www.tricks.com.pl/przejmowanie-n ... ows-vista/