Brak możliwości usuwania pozycji z menu start

Od jakiegoś momentu w menu start nie moge usuwać listy ostatnio używanych programów. Bywa, że po zainstalowaniu nowej aplikacji jest ona automatycznie przypinana do menu. Klikam ‘usun’ a on nie znika i jest podświetlany, choć był już uruchamiany wiele razy. Od tego czasu, nowe aplikacje nie są też dodawane. Czy mogła się uruchomić jakaś blokada?

pictjz.jpg

I druga sprawa.

Czy wie ktoś jak przywrócić dane Prefetch bo TuneUp mnie męczy? [Problem ten i powyższy zaczął się od momentu przeczyszczenia systemu CCleeaner’em]

pic1ap.jpg

Witaj. W folderze dane Prefetch odtworzą się same, niczego nie trzeba przywracać. W TuneUp po prostu ukryj problem.

Spróbuj może tak:

  • prawym na pasku zadań i właściwości,

-potem zakładka menu start,

  • w tej zakładce odznacz: “przechowaj i wyświetl niedawno otwierane programy w menu start” i “przechowaj i wyświetl niedawno otwierane elementy w menu start i na pasku zadań”

  • kliknij “zastosuj” i “ok”.

Menu start powinno się zrobić czyste.

Teraz powrzucaj sobie skróty które chcesz tam mieć i one już tam będą na stałe.

A jeśli chcesz żeby się zmieniały jak wcześniej to zaznacz z powrotem te dwa punkty z właściwości.

Zrobiłem, tak jak mówisz. Po odznaczeniu haczyków program znika, ale po ponownym ich zaznaczeniu wraca automatycznie.

Masz chyba wyłączona usługę Wstępne ładowanie do pamięci.

Może ustaw właściwości Menu Start w ten sposób:

Przechwytywanie_JPG_300x300_q85.jpg

Potem poprzypinaj potrzebne dla Ciebie programy.

W takim razie po co wracasz do domyślnych ustawień ?

Zrobisz tak jak jest na screenie ,poprzypinasz co potrzebujesz w menu start ,tak nie jest lepiej ?

Masz chyba wyłączona usługę Wstępne ładowanie do pamięci.

Mam włączoną.

przechwytywaniee.jpg

0 = Disabled

1 = Application Launch Prefetch

2 = Boot Prefetch

3 = Prefetch All

Wpisz w menu start Usługi > uruchom i tam sprawdź czy usługa jest włączona i czy jest ustawiona na autostart.

Tak, jest ustawiona na autostart.

Czy klucz EnableSuperfetch masz ustawiony na 3 ?

Tak

przechwytywanierv.jpg

Wszystko zdaję się grać… Czy w folderze Prefetch są pliki *.pf ?, może TuneUp źle zgłasza problem.

Nie wiem jak z tym kluczem EnableBootTrace ,jak masz ?,ja mam na 0 . Mam wyłączony prefetching.

EnableBootTrace też mam na 0. W folderze Prefetch są pliki .pf

Chyba TuneUp ,źle zgłasza problem ,prefetch zdaję się funkcjonować ,coś mu zostało po oczyszczeniu starych danych Prefetch w CCleaner .Spróbuj zrobić nowy profil optymalizacji w TuneUp i zobacz czy dalej to zgłasza.