Brak możliwości usuwania własnych postów - dlaczego?

Na początek wspomnę że wiem że temat ten był już poruszony (ponad rok temu) ale uważam że nie został wystarczająco rozwinięty/wyjaśniony i dlatego ponownie go odświeżam.

Administracja napisała w poprzednim wątku na ten temat że “należy najpierw pomyśleć a dopiero potem pisać żeby nie pisać głupot” z czy oczywiście się zgadzam, rozumiem też że w działach typu problemowego sensowne możne być pozostawianie nawet nie do końca poprawnych podpowiedzi aby aby zachować spójność merytoryczną tematu (o ile nie naruszają one regulaminu).

Ale uważam że w wątkach będących w dziale “Na luzie :-)” powinna być możliwość usunięcia własnego postu.

Chodzi mi zwłaszcza o to że napisałem prośbę o podesłanie mi pliku (szukasz-reklamy-piosenki-filmu-itp-pisz-tutaj-t195293-3375.html#p2604747) i była to jednorazowa prośba która nie spotkała się z żadnym odzewem (więc usunięcie tego postu nie wpływa w żaden sposób na spójność merytoryczną wątku) a plik ten już znalazłem więc moja prośba nie jest już aktualna i chciałbym ją usunąć.

Padł w tamtym starym wątku pomysł wysyłania do moderatora prośby o usunięcie danego postu ale odpowiedź administracji nie była dość jasna w kontekście że moderatorzy po otrzymaniu takiej prośby często się do niej przychylali i usuwali post.

Tak więc podsumowując proszę o jasne ustosunkowanie się administracji do tematu wysyłania do modów próśb o usunięcie wybranego postu lub ewentualne wprowadzenia możliwości kasowania swoich postów w dziale na luzie.

Ja się tam żadnych gróźb nie boję :wink:

A odnośnie możliwości kasowania własnych postów (nawet w dziale Na luzie) jestem zdecydowanie przeciwny, ze względu na zbędny chaos jaki by to wprowadziło.

W takiej sytuacji najlepszym wyjściem jest edycja posta i podanie tam linku lub informacji, gdzie ten plik znalazłeś. Wtedy nikt nie będzie go dla ciebie szukać, a inna osoba która go będzie potrzebować, robić tego drugi raz nie będzie musiała.

Jeśli z jakiegoś powodu musisz usunąć post - masz przy nim przycisk Raportuj. Jeśli odpowiednio to uzasadnisz i nie będzie żadnych przeciwwskazań, moderator powinien bez problemu to zrobić. Jest jeszcze rozwiązanie “partyzanckie” - jakie, nie będę pisać, każdy się domyśli.

O ile w tym konkretnym temacie możliwość usuwania postów może być przydatna (tym bardziej że już kiedyś temat ten się “zapełnił” i mechanizm forum nie działał tam prawidłowo, trzeba było założyć nowy), to nie ma to sensu (i może być szkodliwe) w normalnych tematach z dyskusją. Po zniknięciu kilku postów, może zajść sytuacja, że nie będzie wiadomo o co w niej chodzi.

Natomiast przydałaby się możliwość przenoszenia własnych tematów między działami. Czasem okazuje się, że np. problem z działaniem internetu (temat w dziale Sieci komputerowe) ma podłoże wirusowe. Na początku o tym nie wiadomo, pewność pojawia się po zdiagnozowaniu sytuacji. Wtedy trzeba raportować temat do moderacji, żeby został przeniesiony. A możliwość przenoszenia tematów przez użytkowników byłaby przecież nieszkodliwa.

fiesta , oczywiście chodziło mi o prośby a nie groźby (poprawione) - błąd autokorekcji. :slight_smile:

Osobiście uważam że o ile w większości wątków taka możliwość byłaby szkodliwa i mogłaby powodować utratę spójności merytorycznej tematu (jak napisałem na początku) o tyle w niektórych wątkach raczej nie było by takich sytuacji.

Chciałbym jeszcze aby fiesta , lub ktoś inny z “autorytetem” ustosunkował się do tego czy sporadyczne prośby o usunięcie postu (np. za pomocą opcji raportowania) którego zniknięcie nie spowoduje zamieszania będą rozpatrywane (nie chodzi mi o masowe prośby o usuwanie wszystkich postów danej osoby bo to jest oczywiste).

Co do propozycji Kpc21 , z umożliwieniem userom przenoszenie wątków między działami to uważam że to mogłoby być równie szkodliwe jak możliwość niekontrolowanego kasowania postów - ktoś omyłkowo przeniesie wątek z działu np. o vortalu do o forum lub np. z na luzie do sprawdzone porady i mamy chaos gorszy niż zniknięcie istotnego postu.

Zwróć uwagę, że taki wątek można bez problemu przenieść tam, gdzie był. A zgodnie z regulaminem temat powinien być we właściwym dziale - tak więc taka osoba co najwyżej dostałaby warna.

Kpc21 , sam już nie wiem co myśleć o twojej propozycji, administracja zapewne i tak podejmie decyzję niezależnie.

Obawiam się że napisanie “znalazłem na necie” nie będzie pomocne w żadnym stopniu a dokładniej nie jestem w stanie napisać bo już nie pamiętam…

Ale mogłeś to zrobić w chwili, kiedy ten plik znalazłeś.

Znalazłem teraz ale szukałem w tak wielu miejscach naraz i naściągałem się tyle różnych fałszywych wersji że już sam nie wiem skąd pochodzi ta właściwa…

Ależ oczywiście że są rozpatrywane i to niejednokrotnie pozytywnie. :slight_smile:

Natomiast nie może to pozostać w gestii userów, gdyż niektórzy nie dorośli aż do takiej forumowej “demokracji”.

Z czasów swojej poprzedniej forumowej kadencji moderatora pamiętam żądania userów którzy rezygnowali z uczestnictwa w naszym forum, domaganie się usunięcia wszystkich swoich postów, łącznie ze straszeniem z założeniem sprawy sądowej. Chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Naszym nadrzędnym celem jest to by forum było czytelne i przyjazne dla wszystkich. Wiem o tym bardzo dobrze, że narażamy się na olbrzymią krytykę zwracając uwagę o sensowne tytułowanie postów, czy zachowanie zasad ortografii oraz stosowanie polskich znaków diakrytycznych. Nie robimy tego dla własnego “widzimisię”, czy odreagowania frustracji. Po prostu staramy się o wysoki poziom, który został wypracowany przez założycieli tego miejsca, jego byłych i teraźniejszych “stróżów porządku”. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie ze strony userów, jednak nie wszystkie są możliwe do zrealizowania ze względu na mentalność i brak dojrzałości do dobrodziejstw jakich nam dostarcza internet.