Brak możliwości użycia CHKDSK / prośba o alternatywę

Hej,

mam dziwny problem, chyba mi się coś z dyskiem dzieje - czasem mam komunikat typu “file corrupted” itp., chciałem uruchomić chkdsk /r c: - ale nie mogę. Z poziomu windowsa partycji systemowej przeskanować się nie da, można użyć schedulera. Jak tak zrobię, to przy resecie się pyta, czy skanować, nic nie robię i chkdsk się włącza - ale: nie może zacząć. Wyświetla komunikat, że z uwagi na ostatnio zainstalowany program, nie może być uruchomiony i żeby włączyć system restore.

Niby ok, ale system restore się nie włączy, bo wyświetla komunikat o konieczności przeskanowania dysku. No i kółko się zamyka.

Zrobiłbym format, ale to służbowy laptop, nie mam potrzebnego mi softu, sam się nie wepnę do domeny itp - bo jestem w delegacji.

Znacie może jakiś zastępczy soft, który skanuje dysk jak chkdsk? Znalazłem niby solucję na technecie, ale nie działa.

(np. tu: http://social.technet.microsoft.com/For … 9e28f13a65 , w innych solucjach był link do hotfixu dla chkdsk, nie pomogło nic).

Możliwe, że to przez to, że windows był instalowany w trybie SATA compatibility, ja przestawiłem na AHCI i doinstalowałem driver - teraz komputer się zawiesza jak wrócę w biosie do compatibility. Ale to nie koniecznie powiązane.

OS to Windows 7 pro, 64 bity.

Dodane 15.02.2011 (Wt) 11:25

Anybody?

Poszukaj płytki instalacyjnej Windows 7, i podczas wyboru (what to do) wybierasz napraw system. Powinno pomóc :wink:

Powodzenia i Pozdrawiam :slight_smile:

Tak też myślałem, ale mam z płytką problem - pracuję z “informatycznym betonem”, chłopaki uznają tylko linux/xp, nie za bardzo mam tu znajomych (jestem z Wrocławia a mieszkam w Warszawie), internet mam przez 3G, więc nie ściągnę…