Brak możliwości wejścia do dysku


(Maciek Janik) #1

Witam, mam problem dostania się do plików dysku.


(system) #2

Przede wszystkim należało odłączyć wszystkie kable od dysku, na którym nie miał być zainstalowany system. Skoro robiłeś to kilka godzin temu, to powtórz tę reinstalację systemu, ale już z odłączonym drugim dyskiem. Dopiero po zainstalowaniu systemu podłącz drugi dysk i powinno być wszystko OK. System po wykryciu drugiego dysku sam nada odpowiednie litery poszczególnym partycjom, które zresztą będzie można dowolnie zmienić. 

Tak wygląda prawidłowa (re)instalacja systemu przy wielu dyskach fizycznych zamontowanych w komputerze i tak rób na przyszłość, aby nie mieć problemów.


(Maciek Janik) #3

Więc czemu partycja E: działa normalnie, zaś F: nie ?


(system) #4

Ponieważ partycja, którą Ty nazywasz “F”, faktycznie nie ma nadanej litery! Ona się tylko nazywa “F”, ale dla systemu nie istnieje! Przyjrzyj się dokładnie temu obrazkowi z Zarządzania dyskami! Kliknij teraz na niej prawym klawiszem myszy > Zmień literę dysku… > przycisk Dodaj… > i nadaj jej literę F. Zrestartuj komputer.


(Maciek Janik) #5

Nawet jeśli to wszystko już działa. Zainstalowałem system wykręcając ten dysk i teraz wszystko śmiga, dzięki za pomoc Poraj.